Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ferrandino_leonardo.jpg
Leonardo Ferrandino Penta Investments
8. septembra 2016 11:34 Farmácia od vZdravotnictve.skSITA

Holding Dr.Max bude riadiť Leonardo Ferrandino

Sieť lekární sa chce rozširovať do ďalších krajín, mimo Slovenska, ČR a Poľska, kde pôsobí teraz

Za riadenie skupiny Dr.Max bude od októbra na novovytvorenej pozícii holdingového CEO zodpovedný Leonardo Ferrandino. Informoval o tom Gabriel Tóth, hovorca investičnej skupiny Penta, do ktorej siete lekární Dr.Max patria.

Do siete lekárni Dr.Max spadá v súčasnosti 928 lekární, z toho v ČR je 370, na Slovensku 220 a v Poľsku 338. „Priestor pre ďalšiu expanziu vidí Penta predovšetkým v Poľsku, do konca tohto roku je ale pravdepodobnejší vstup Dr. Maxa na ďalšie európske trhy,“ skonštatoval Tóth.

S budovaním siete Dr.Max začala Penta v roku 2004. V súčasnosti má sieť 6 232 zamestnancov, rok 2015 zakončila s tržbami viac ako 1 mld. eur.

„Dr.Max je v súčasnosti jedným z najúspešnejších projektov Penty, ktorého stratégiou je konsolidácia ďalších európskych trhov,“ uviedol investičný riaditeľ v Penta Investments Václav Jirků.

Nový CEO prichádza z Admenta Italia

Ferrandino prichádza do Penty po dvanásťročnom pôsobení v spoločnosti Admenta Italia, ktorá je súčasťou Celesio Group. Po viacerých pozíciách v oblasti financií, pôsobil v Admente na pozícii viceprezidenta a CFO zodpovedného za divízie Finance, IT a M&A.

Od roku 2009 riadil retailovú divíziu Consumer Solutions, následne divíziu Pharmacy Solutions.

V roku 2012 sa Leonardo stal členom Celesio´s Group Executive Commitee, od roku 2014 bol zodpovedný za rozvoj obchodu v Taliansku a Slovinsku a zároveň riadil predaj a marketing skupiny Celesio. Priamo zodpovedal aj za rozvoj EPN (European Pharmacy Network).

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X