Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Holding Dr.Max bude riadiť Leonardo Ferrandino

Ferrandino_leonardo.jpg
Leonardo Ferrandino Penta Investments

Sieť lekární sa chce rozširovať do ďalších krajín, mimo Slovenska, ČR a Poľska, kde pôsobí teraz

Za riadenie skupiny Dr.Max bude od októbra na novovytvorenej pozícii holdingového CEO zodpovedný Leonardo Ferrandino. Informoval o tom Gabriel Tóth, hovorca investičnej skupiny Penta, do ktorej siete lekární Dr.Max patria.

Do siete lekárni Dr.Max spadá v súčasnosti 928 lekární, z toho v ČR je 370, na Slovensku 220 a v Poľsku 338. „Priestor pre ďalšiu expanziu vidí Penta predovšetkým v Poľsku, do konca tohto roku je ale pravdepodobnejší vstup Dr. Maxa na ďalšie európske trhy,“ skonštatoval Tóth.

S budovaním siete Dr.Max začala Penta v roku 2004. V súčasnosti má sieť 6 232 zamestnancov, rok 2015 zakončila s tržbami viac ako 1 mld. eur.

„Dr.Max je v súčasnosti jedným z najúspešnejších projektov Penty, ktorého stratégiou je konsolidácia ďalších európskych trhov,“ uviedol investičný riaditeľ v Penta Investments Václav Jirků.

Nový CEO prichádza z Admenta Italia

Ferrandino prichádza do Penty po dvanásťročnom pôsobení v spoločnosti Admenta Italia, ktorá je súčasťou Celesio Group. Po viacerých pozíciách v oblasti financií, pôsobil v Admente na pozícii viceprezidenta a CFO zodpovedného za divízie Finance, IT a M&A.

Od roku 2009 riadil retailovú divíziu Consumer Solutions, následne divíziu Pharmacy Solutions.

V roku 2012 sa Leonardo stal členom Celesio´s Group Executive Commitee, od roku 2014 bol zodpovedný za rozvoj obchodu v Taliansku a Slovinsku a zároveň riadil predaj a marketing skupiny Celesio. Priamo zodpovedal aj za rozvoj EPN (European Pharmacy Network).

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Dátum 8. septembra 2016 11:34Zdroj SITA
K téme ,

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X