Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Hlina a aktivisti budú pochodovať proti „košickej klike“

Alojz Hlina
Alojz Hlina SITA / Marián Angelovič

Poslanec NRSR Alojz Hlina a ďalší aktivisti chystajú na stredu 28. októbra protestný pochod Košicami. Namierený bude proti ľuďom sústredeným okolo primátora a bývalého ministra zdravotníctva Richarda Rašiho, bývalého predsedu parlamentu Pavla Pašku, ministra zdravotníctva Viliama Čisláka či prívržencom strany Smer.

„Týchto ľudí, ktorí parazitujú na slovenskom zdravotníctve a na našom meste, musíme zastaviť. Dištancujme sa od tých, ktorí dokážu poprieť, že toaletný papier a príbor sú povinná výbava hospitalizovaného pacienta,“ vyhlásili aktivisti.

Aktivisti vo svojom vyhlásení uvádzajú: „My, Košičania a priatelia Košíc, sme najpovolanejší, aby sme sa od tohto stavu dištancovali a zmenili ho! Vyžierači slovenského zdravotníctva pôsobia v Košiciach a pod ich vedením sa základná zdravotná starostlivosť stáva pre priemerného občana finančne nedostupným luxusom. Zdravotnícky personál pracuje ako charita a hľadá uplatnenie v zahraničí. Trpiaci pacienti sa stávajú nástrojom papalášov a zdravotných poisťovní, ktoré kalkulujú s ich zdravím.“

Hlina a aktívni Košičania ďalej vysvetľujú: „To parazitovanie nás úplne zničí….Neštítia sa ubližovať pacientom svojou nenažratosťou.“ Hlina preto v súvislosti s touto problematikou otvorene oslovil obyvateľov Košíc.

Poslanec mesta Košice Jaroslav Polaček sa pripojil k výzve s vysvetlením: „Košická klika je zdravotníckou mafiou. Kradnú a dennodenne rozširujú svoj biznis. Proti tomuto fenoménu, ktorý vznikol v Košiciach, bude tento národ bojovať desaťročia…“

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Dátum 26. októbra 2015 8:00Zdroj vZdravotnictve.sk

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...