Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Alojz Hlina
Alojz Hlina SITA / Marián Angelovič
26. októbra 2015 8:00 Ostatné od vZdravotnictve.skvZdravotnictve.sk

Hlina a aktivisti budú pochodovať proti „košickej klike“

Poslanec NRSR Alojz Hlina a ďalší aktivisti chystajú na stredu 28. októbra protestný pochod Košicami. Namierený bude proti ľuďom sústredeným okolo primátora a bývalého ministra zdravotníctva Richarda Rašiho, bývalého predsedu parlamentu Pavla Pašku, ministra zdravotníctva Viliama Čisláka či prívržencom strany Smer.

„Týchto ľudí, ktorí parazitujú na slovenskom zdravotníctve a na našom meste, musíme zastaviť. Dištancujme sa od tých, ktorí dokážu poprieť, že toaletný papier a príbor sú povinná výbava hospitalizovaného pacienta,“ vyhlásili aktivisti.

Aktivisti vo svojom vyhlásení uvádzajú: „My, Košičania a priatelia Košíc, sme najpovolanejší, aby sme sa od tohto stavu dištancovali a zmenili ho! Vyžierači slovenského zdravotníctva pôsobia v Košiciach a pod ich vedením sa základná zdravotná starostlivosť stáva pre priemerného občana finančne nedostupným luxusom. Zdravotnícky personál pracuje ako charita a hľadá uplatnenie v zahraničí. Trpiaci pacienti sa stávajú nástrojom papalášov a zdravotných poisťovní, ktoré kalkulujú s ich zdravím.“

Hlina a aktívni Košičania ďalej vysvetľujú: „To parazitovanie nás úplne zničí….Neštítia sa ubližovať pacientom svojou nenažratosťou.“ Hlina preto v súvislosti s touto problematikou otvorene oslovil obyvateľov Košíc.

Poslanec mesta Košice Jaroslav Polaček sa pripojil k výzve s vysvetlením: „Košická klika je zdravotníckou mafiou. Kradnú a dennodenne rozširujú svoj biznis. Proti tomuto fenoménu, ktorý vznikol v Košiciach, bude tento národ bojovať desaťročia…“

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X