Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Hľadá sa nový hlavný hygienik

Lupa.jpg
Foto: Pixabay.com

Ministerstvo zdravotníctva SR hľadá hlavného štátneho radcu – hlavného hygienika Slovenskej republiky. O výberovom konaní rezort informoval na svojom webe

Hlavnou náplňou práce má byť tvorba stratégie a štátnej politiky v oblasti ochrany, podpory a rozvoja verejného zdravia na úrovni Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky.

Vybraný kandidát bude vypracúvať návrhy zásadných smerov a priorít rozvoja štátnej politiky v oblasti verejného zdravia, bude sa zúčastňovať na riešení národných a medzinárodných programov významných pre verejné zdravie. Okrem iného bude riadiť celoštátne programy v oblasti ochrany, podpory a rozvoja verejného zdravia.

„Vyžaduje sa bezpečnostná previerka na oboznamovanie sa s utajovanými skutočnosťami – stupeň T (tajné),“ píše sa v oznámení.

Požiadavky na uchádzačov

Podľa zverejnených informácií je pracovná pozícia obsadzovaná na plný úväzok.  Uchádzači  musia mať ukončené vysokoškolské vzdelanie II. stupňa a odbornú spôsobilosť na výkon odborných pracovných činností v zdravotníckom povolaní lekár alebo verejný zdravotník, odbornú spôsobilosť na výkon špecializovaných pracovných činností lekára alebo verejného zdravotníka v niektorom zo špecializačných odborov, ako verejné zdravotníctvo, pracovné lekárstvo, epidemiológia, ale aj hygiena detí a mládeže, či preventívne pracovné lekárstvo a toxikológia.

Podmienkou je aj odborná spôsobilosť na riadenie a organizáciu zdravotníctva v niektorom z odborov ako zdravotnícky manažment a financovanie, sociálne lekárstvo a organizácia zdravotníctva, odborník na riadenie vo verejnom zdravotníctve Master of Public Health, či organizácia vojenského zdravotníctva.

Jednou z požiadaviek je taktiež registrácia v stavovskej organizácii, zdravotná spôsobilosť a najmenej päť rokov odbornej praxe. Žiadosti spolu s požadovanými dokladmi môžu záujemcovia posielať najneskôr do 24. júla.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Dátum 14. júla 2016 10:49Zdroj vZdravotnictve.sk

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X