Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Lupa.jpg
Foto: Pixabay.com
14. júla 2016 10:49 Ostatné od vZdravotnictve.skvZdravotnictve.sk

Hľadá sa nový hlavný hygienik

Ministerstvo zdravotníctva SR hľadá hlavného štátneho radcu – hlavného hygienika Slovenskej republiky. O výberovom konaní rezort informoval na svojom webe

Hlavnou náplňou práce má byť tvorba stratégie a štátnej politiky v oblasti ochrany, podpory a rozvoja verejného zdravia na úrovni Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky.

Vybraný kandidát bude vypracúvať návrhy zásadných smerov a priorít rozvoja štátnej politiky v oblasti verejného zdravia, bude sa zúčastňovať na riešení národných a medzinárodných programov významných pre verejné zdravie. Okrem iného bude riadiť celoštátne programy v oblasti ochrany, podpory a rozvoja verejného zdravia.

„Vyžaduje sa bezpečnostná previerka na oboznamovanie sa s utajovanými skutočnosťami – stupeň T (tajné),“ píše sa v oznámení.

Požiadavky na uchádzačov

Podľa zverejnených informácií je pracovná pozícia obsadzovaná na plný úväzok.  Uchádzači  musia mať ukončené vysokoškolské vzdelanie II. stupňa a odbornú spôsobilosť na výkon odborných pracovných činností v zdravotníckom povolaní lekár alebo verejný zdravotník, odbornú spôsobilosť na výkon špecializovaných pracovných činností lekára alebo verejného zdravotníka v niektorom zo špecializačných odborov, ako verejné zdravotníctvo, pracovné lekárstvo, epidemiológia, ale aj hygiena detí a mládeže, či preventívne pracovné lekárstvo a toxikológia.

Podmienkou je aj odborná spôsobilosť na riadenie a organizáciu zdravotníctva v niektorom z odborov ako zdravotnícky manažment a financovanie, sociálne lekárstvo a organizácia zdravotníctva, odborník na riadenie vo verejnom zdravotníctve Master of Public Health, či organizácia vojenského zdravotníctva.

Jednou z požiadaviek je taktiež registrácia v stavovskej organizácii, zdravotná spôsobilosť a najmenej päť rokov odbornej praxe. Žiadosti spolu s požadovanými dokladmi môžu záujemcovia posielať najneskôr do 24. júla.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X