Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Telefón
Foto: Thinkstock.com
13. februára 2018 10:26 Ostatné od SITASITA

Most-Híd chce, aby linka 112 bola aj v jazykoch menšín

Most-Híd chce, aby linka tiesňového volania poskytovala pomoc aj v jazykoch menšín. Informoval o tom štátny tajomník na ministerstve kultúry a hovorca odborno-politického kabinetu strany Most-Híd pre rozvoj regiónov Konrád Rigó.

Podľa neho tým, že sa tiesňové linky presunuli z okresných centier do krajských, príslušníci národnostných menšín prišli o možnosť komunikovať v núdzových situáciách vo svojom materinskom jazyku. „V takýchto situáciách je ťažké povedať niečo aj v materinčine, nie ešte rozprávať iným jazykom,” povedal Rigó.

112

Na Slovensku funguje tiesňová linka od roku 2003, ktorá spája políciu, záchrannú službu aj hasičov. Za 15 rokov jej fungovania ju vytočili ľudia v núdzi viac ako 20-miliónkrát.

Na tiesňovú linku 112 treba volať v prípade požiaru, počas prírodnej katastrofy, či pri závažných dopravných nehodách. Voľba čísel 1-1-2 je jednoduchšia napríklad v tme alebo v miestnosti plnej dymu.

Ďalšou výhodou je, že číslo 112 je číslom tiesňového volania takmer v celej Európe.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X