Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Chodidlo_stopa_noha.jpg
Pixabay.com
5. septembra 2016 9:45 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skvZdravotnictve.sk

Handlovská nemocnica ponúka bezplatné vyšetrenie mykóz

Len včasný záchyt ochorenia kože je predpokladom jej úspešnej liečby. Kožná ambulancia Nemocnice Handlová – 2. súkromná nemocnica, ktorá je členom skupiny AGEL, sa preto rozhodla vyhlásiť kampaň a od 5. septembra 2016 vyšetrovať všetkých záujemcov, ktorý majú podozrenie na tieto ochorenia.

Ako informovala hovorkyňa Agelu Marta Csergeová, medzi typicky letné ochorenia kože patria hubové ochorenia, ktoré v  horúcom období roka spôsobujú najviac kožných problémov.

Mykózam sa v lete darí

„Hubové ochorenia kože nazývame aj mykózy, alebo dermatomykózy. Bývajú nechceným následkom  kúpania v prírodných alebo verejných kúpaliskách, ako aj dôsledkom prirodzene zhoršených podmienok pre kožný kryt pri vyšších teplotách okolitého  prostredia,“ vysvetlila lekárka kožnej ambulancie Gabriela Uhliarová.

Dôsledkom je zvýšená potivosť,  ako adaptácia tela  na vyššiu teplotu okolia, ale zároveň aj vznik lepších podmienok na vývoj mykotických ochorení kože.

Kampane dodávajú odvahu

Mnoho ľudí s návštevou lekára váha, aj keď majú podozrenie na ochorenie. Veľakrát im práve podobné akcie dodajú potrebnú odvahu.

„Cieľom našej kampane je včas prispieť k odhaleniu hubových ochorení kože, ktoré sú dobre liečiteľné a vyliečiteľné bez následkov, pokiaľ sú zachytené včas. Preto je veľmi dôležité sledovať svoju kožu práve v tomto letnom období a pri podozrení sa nechať vyšetriť u odborného lekára,“ dodala lekárka.

Kožná ambulancia Nemocnice Handlová sa nachádza na 1. poschodí v zrekonštruovanej budove polikliniky. Ambulantné hodiny pre neobjednaných pacientov sú pondelok až piatok od 7:00 do 12:00.

Na vyšetrenie mykóz sa možno objednať na telefónnom čísle 046/ 5192 734 alebo elektronicky na e-mailovej adrese: kozne[zavináč]nemha.sk.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X