Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Galantskú pôrodnicu obnovili za 100-tisíc eur

Galanta_porodnica.jpg
Svet zdravia

Pribudol druhý pôrodnícky box, interiér vymenili od podlahy až po okná

Nemocnica Svet zdravia Galanta počas letných mesiacov zrekonštruovala pôrodnícku časť gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia.

V pôvodných priestoroch bol vytvorený druhý moderný pôrodnícky box, kompletne vymenené boli okná, podlahy, dvere, osvetlenie a obklady. Zútulnené boli čakacie priestory pre rodičky, ako aj sprevádzajúce osoby. Investícia dosiahla podľa hovorcu siete nemocníc Svet zdravia Tomáša Krála 100-tisíc eur.

„Táto rekonštrukcia má ešte viac podporiť veľmi dobrú kondíciu tohto oddelenia, ktoré je vyhľadávané mamičkami zo širokého okolia. Verím, že naše budúce rodičky ocenia aj ďalšiu pripravovanú novinku, ktorú plánujeme spustiť už v septembri,“ povedal v piatok pri otvorení vynovenej časti Marián Haviernik, riaditeľ nemocnice Svet zdravia Galanta.

Ide o nový pôrodný plán, pomocou ktorého si mamička bude môcť naplánovať pôrod do najmenších detailov. „Mali by sme sa tak stať šiestou pôrodnicou Svet zdravia, ktorá túto bezplatnú službu bude ponúkať,“ dodal Haviernik.

V galantskej nemocnici v minulom roku zaznamenali 977 pôrodov.

Spoločnosť Svet zdravia,, a. s. patrí do skupiny Penta Investments. Je prevádzkovateľom štrnástich nemocníc v Košickom, Prešovskom, Banskobystrickom, Trnavskom a Trenčianskom samosprávnom kraji, ktorých spádová oblasť predstavuje milión obyvateľov a pracuje v nich 6 000 zamestnancov.

Ide o nemocnice v mestách Humenné, Svidník, Spišská Nová Ves, Rožňava, Trebišov, Michalovce, Vranov nad Topľou, Stropkov, Rimavská Sobota, Žiar nad Hronom, Banská Štiavnica, Galanta, Dunajská Streda a Partizánske.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Dátum 14. augusta 2016 9:41Zdroj SITA

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X