Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Galanta_ocne.jpg
Foto: Svet zdravia
14. novembra 2017 15:59 Zdravotnícke zariadenia od SITASITA

Galantská nemocnica zrekonštruovala očné oddelenie

Celková investícia predstavuje viac ako 1,3 mil. eur.

Očné operácie sa v galantskej nemocnici Sveta zdravia budú od tohto týždňa vykonávať v úplne nových priestoroch. Pre pracovisko jednodňovej očnej chirurgie totiž zrekonštruovali dosiaľ nevyužívané plochy nemocnice.

Oddelenie tak získalo napríklad novú operačnú sálu, ktorá spĺňa najprísnejšie hygienické kritériá, či ďalšie moderné oftalmologické prístroje. Informovala o tom spoločnosť Svet zdravia.

Súčasťou rekonštrukcie je aj druhá moderná operačná sála, ktorá bude slúžiť len pre výkony oddelenia úrazovej chirurgie a ortopédie.

Rozšíria spektrum operácií

Všetky priestory oddelenia sú tiež zosieťované počítačovým systémom, čo značne zjednodušuje prenos dát napríklad z ambulancie priamo na operačnú sálu. Celková investícia do nového očného oddelenia predstavuje vyše 1,3 milióna eur.

Z dvetisíc vykonaných operácií od apríla minulého roku lekári zväčša operovali sivý zákal a asi 200 pacientom implantovali takzvané prémiové šošovky.

Vďaka novým priestorom nemocnica plánuje spektrum operácií rozšíriť. „Plánujeme rozbehnúť chirurgiu rohovky, aplikácie intravitreálne podávaných liekov a v budúcnosti aj chirurgiu zadného segmentu oka,“ uviedol vedúci lekár očného pracoviska jednodňovej zdravotnej starostlivosti Ladislav Kardos.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X