Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
hammer-802298_1280
www.pixabay.com
23. septembra 2015 17:43 Poisťovníctvo od vZdravotnictve.skSITA

Forai podá vo štvrtok trestné oznámenie na poslanca Beblavého

Bývalý generálny riaditeľ Všeobecnej zdravotnej poisťovne Marcel Forai podá vo štvrtok trestné oznámenie na poslanca Miroslava Beblavého (Sieť) za ohováranie. „Zároveň sa budem brániť v občiansko-právnom spore na súde,“ uviedol vo svojom stanovisku.

Útok na svoju osobu zo strany poslanca Beblavého považuje Forai za predvolebnú kampaň. „Nechcem, aby touto predvolebnou kampaňou trpela Všeobecná zdravotná poisťovňa, ktorá počas môjho vedenia urobila viacero dôležitých reforiem a systémových krokov prospešných pre celý systém zdravotného poistenia,“ konštatoval.

Forai vyzýva Beblavého, aby si z VšZP nerobil predvolebnú kampaň

Bývalý generálny riaditeľ požiadal Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, aby objektívne skontroloval všetky zmluvy, ktoré poisťovňa podpísala s firmami, v ktorých pôsobila Anna Sučková od roku 2004, keď bola podpísaná prvá zmluva. Týmto krokom chcel Forai podľa jeho slov dokázať, že sa nedopustil ničoho nezákonného.

Zároveň vyzval poslanca Beblavého, aby si prestal na značke VšZP robiť predvolebnú kampaň. „Výbor pre nezlučiteľnosť funkcií aj napriek mojej demisii, konať môže a teda môže rozhodnúť, či som bol alebo nebol v konflikte záujmov,“ podotkol Forai.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X