Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

FNsP Prešov odmieta kritiku OĽaNO pre právne služby

Spravodlivost
Foto: FreeImages.com

Prešovská nemocnica považuje informácie, ktoré v stredu zverejnila na tlačovej besede podpredsedníčka NR SR Erika Jurinová za neúplné, skreslené a nesprávne interpretované. 

Fakultná nemocnica s poliklinikou J. A. Reimana (FNsP) Prešov odmieta vyhlásenia podpredsedníčky NR SR Eriky Jurinovej (OĽaNO), ktorej sa nepozdáva zmluva fakultnej nemocnice s Advokátskou kanceláriou GOGA a spol., s. r. o.

Podľa Jurinovej má prešovská nemocnica platiť mesačne za právne služby spomínanej advokátskej kancelárii 7 968 eur, pričom to má vypovedať o spôsobe riadenia nemocnice. Podpredsedníčka preto plánuje dať zmluvu na posúdenie Najvyššiemu kontrolnému úradu SR.

„FNsP Prešov považuje tieto informácie za neúplné, skreslené, nesprávne interpretované a nezohľadňujúce kontext samotnej praxe v poskytovaní právnej agendy v predmetnej nemocnici,“ reagovala hovorkyňa nemocnice Renáta Cenková.

FNsP Prešov tvrdí, že závery sú vykonštruované a nezakladajú sa na pravde. „FNsP Prešov zároveň vyjadruje ľútosť nad tým, že pani podpredsedníčka NR SR Jurinová sa pri utorňajšej osobnej návšteve prešovskej nemocnice vôbec o predmetnú zmluvu nezaujímala a nijakým spôsobom nepožiadala nemocnicu o bližšie vysvetlenie rozsahu, účelu a spôsobu plnenia tejto zmluvy,“ dodala Cenková.

Rozsiahlejšie stanovisko k téme poskytne nemocnica v priebehu štvrtka.

Jurinová porovnala aj zmluvy iných nemocníc s advokátskymi kanceláriami. Fakultná nemocnica s poliklinikou F.D. Roosevelta Banská Bystrica má zmluvu na 1 320 eur mesačne, Univerzitná nemocnica Martin platí mesačne 600 eur.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Dátum 25. februára 2016 9:35Zdroj SITA

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X