Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Spravodlivost
Foto: FreeImages.com
25. februára 2016 9:35 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA

FNsP Prešov odmieta kritiku OĽaNO pre právne služby

Prešovská nemocnica považuje informácie, ktoré v stredu zverejnila na tlačovej besede podpredsedníčka NR SR Erika Jurinová za neúplné, skreslené a nesprávne interpretované. 

Fakultná nemocnica s poliklinikou J. A. Reimana (FNsP) Prešov odmieta vyhlásenia podpredsedníčky NR SR Eriky Jurinovej (OĽaNO), ktorej sa nepozdáva zmluva fakultnej nemocnice s Advokátskou kanceláriou GOGA a spol., s. r. o.

Podľa Jurinovej má prešovská nemocnica platiť mesačne za právne služby spomínanej advokátskej kancelárii 7 968 eur, pričom to má vypovedať o spôsobe riadenia nemocnice. Podpredsedníčka preto plánuje dať zmluvu na posúdenie Najvyššiemu kontrolnému úradu SR.

„FNsP Prešov považuje tieto informácie za neúplné, skreslené, nesprávne interpretované a nezohľadňujúce kontext samotnej praxe v poskytovaní právnej agendy v predmetnej nemocnici,“ reagovala hovorkyňa nemocnice Renáta Cenková.

FNsP Prešov tvrdí, že závery sú vykonštruované a nezakladajú sa na pravde. „FNsP Prešov zároveň vyjadruje ľútosť nad tým, že pani podpredsedníčka NR SR Jurinová sa pri utorňajšej osobnej návšteve prešovskej nemocnice vôbec o predmetnú zmluvu nezaujímala a nijakým spôsobom nepožiadala nemocnicu o bližšie vysvetlenie rozsahu, účelu a spôsobu plnenia tejto zmluvy,“ dodala Cenková.

Rozsiahlejšie stanovisko k téme poskytne nemocnica v priebehu štvrtka.

Jurinová porovnala aj zmluvy iných nemocníc s advokátskymi kanceláriami. Fakultná nemocnica s poliklinikou F.D. Roosevelta Banská Bystrica má zmluvu na 1 320 eur mesačne, Univerzitná nemocnica Martin platí mesačne 600 eur.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X