Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Stavba.jpg
Foto: www.photl.com
23. februára 2016 15:14 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA

FN Trnava začína s rozsiahlou rekonštrukciou

Podľa zverejnených informácií by sa ešte tento mesiac mala uskutočniť príprava stavby a jej odovzdanie dodávateľovi rekonštrukčných prác.

Fakultná nemocnica Trnava začína vo februári s rozsiahlou rekonštrukciou budov, so stavbou nového parkoviska a v niektorých budovách absentujúcich výťahov. Vláda ešte minulý rok schválila finančnú podporu 1,789 milióna eur pre nemocnicu.

Ako informoval v utorok hovorca FN Trnava Matúš Stračiak, v uplynulých dňoch vedenie podpísalo zmluvu s vysúťaženým dodávateľom rekonštrukčných prác, spoločnosťou CS, s.r.o. Ešte tento mesiac by sa mala uskutočniť príprava stavby a jej odovzdanie dodávateľovi.

Celá rekonštrukcia je zameraná najmä na odstránenie nevyhovujúcich podmienok pre pacientov. „Táto podpora nám pomôže vo veľkej miere zlepšiť podmienky na pracoviskách, kde sa priamo zvýši úroveň poskytovanej zdravotnej starostlivosti a v neposlednom rade aj komfort pacientov a návštevníkov našej nemocnice,“ zhodnotil finančnú podporu riaditeľ FN Trnava Martin Neštický.

Niektoré budovy si podľa neho vyžadujú veľké investície do opráv fasád, odkvapových systémov, sociálnych zariadení.

Zo získaných finančných zdrojov nemocnica vymení okná na internej, detskej, infekčnej klinike a na psychiatrickom oddelení. V rámci pavilónu internej kliniky a detskej kliniky sa vymenia vstupné dvere na oddelenia a do budovy, inštalujú sa automatické dvere pre imobilných, vymenia sa podlahy.

Na infekčnej klinike bude nemocnica vymieňať staré okná, podlahy, opraví fasádu budovy, balkóny, strechu, strešné zvody a bleskozvody. Úprav sa aj na tejto klinike dočkajú sociálne zariadenia a bude dobudovaný potrebný výťah.

Psychiatrické oddelenie bude mať taktiež nové okná, na budove bude opravená fasáda, strecha, strešné zvody a bleskozvod a zrekonštruované sociálne zariadenia. Bývalé rádioterapeutické pracovisko bude zrekonštruované a upravené pre podmienky denného psychiatrického stacionára.

Onkologická klinika opraví strechu, strešné zvody, bleskozvod a sociálne zariadenia. Tiež sa v rámci tejto kliniky počíta s výstavbou výťahu. Finančné zdroje od vlády poslúžia nemocnici aj na rekonštrukciu denného detského stacionára, bude z nich financované aj nové bezplatné parkovisko pre pacientov.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X