Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Foto: Thinkstock
11. januára 2018 16:18 Zdravotnícke zariadenia od SITASITA

FN Nitra začne robiť nové endoskopické vyšetrenie

Nový prístroj umožní odstránenie kameňov zo žlčových ciest bez operácie

Fakultná nemocnica Nitra začne od 17. januára robiť nové endoskopické vyšetrenie na zobrazenie žlčových ciest a vývodu podžalúdkovej žľazy – ERCP. Vyšetrenie bude robiť raz do týždňa, za deň to bude sedem až deväť výkonov.

„Oslovili sme špecialistu – doktora Hajera z Prahy z Českej republiky, ktorý bude zároveň doškoľovať aj našich atestovaných gastroenterológov z internej kliniky,“ informovala hovorkyňa nemocnice Tatiana Timková.

Okrem vyšetrení zvládne prístroj aj zákroky

Nový prístroj umožní odstránenie kameňov zo žlčových ciest a tiež stentovanie žlčových ciest. Odpadnú tým riziká operácie a celkovej anestézy.

„Viaceré výkony teda nebude musieť robiť chirurg, ale miniinvazívne to vie riešiť gastroenterológ, čo je pre pacienta výhodnejšie,“ podčiarkla Timková.

Pacientov, ktorí toto vyšetrenie potrebujú, v súčasnosti z Nitry posielajú do iných nemocníc, kde toto vyšetrenie robia – do Bratislavy, Banskej Bystrice a Ružomberka. Podľa Timkovej plánujú osloviť aj iné nemocnice Nitrianskeho kraja a umožniť ich pacientom absolvovať toto endoskopické vyšetrenie v nitrianskej fakultnej nemocnici.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X