Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Robert Fico
Robert Fico SITA / Marko Erd
7. februára 2016 8:43 Zdravotníctvo od vZdravotnictve.skSITA, vZdravotnictve.sk

Fico odkázal sestry na šéfov nemocníc

Premiér Robert Fico odkázal zdravotné sestry, ktoré sa chcú vrátiť do nemocníc, na rokovanie priamo s ich vedením. Reagoval tak na piatkové vyhlásenie predstaviteliek sestier, ktoré prijali návrh predsedu vlády, aby sa sestry vrátili naspäť do práce, no žiadali premiéra, aby váhou svojho úradu pre ne garantoval pracovnú zmluvu na dobu neurčitú zachovávajúcu ich súčasné pozície a mzdové nároky.

Fico vo svojom sobotňajšom vyhlásení garantoval sestrám dve veci. Konkrétne to, že 55 miliónov eur na zvýšenie platov reálne existuje a každá zdravotna sestra dostane to, čo má napísané v platovom dekréte.

Rovnako tak každá zo sestier môže podľa premiéra naďalej samostatne rokovať s vedením nemocnice o individuálnej platovej zmluve.

Pripomenul, že sestry tiež dostali garancie, že nebudú mať ujmu za to, že boli päť dní nezamestnané, hoci ich pracovný pomer skončil k 1. februáru. Odmietol ale spájať tieto veci s návrhom memoranda, ktoré pripravili predstaviteľky odborov. Podľa premiéra profesijné organizácie (ANS a Asociácia štátnych nemocníc, pozn. red.) označili tento dokument za nerealizovateľný a mnohí hovoria o protiústavnosti tohto dokumentu.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X