Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ukážka prvej pomoci
Ukážka poskytovania prvej pomoci Foto: SITA / Ivan Fleischer
26. januára 2016 8:00 Ostatné od vZdravotnictve.skvZdravotnictve.sk

Falck vlani vyškolil rekordné množstvo záujemcov o kurz prvej pomoci

Spoločnosť Falck Academy s.r.o. v minulom roku vyškolila rekordných 11 909 záujemcov o kurz prvej pomoci. Na príprave 964 kurzov, ktoré trvali 7 712 hodín, sa podieľali profesionálni záchranári po celom Slovensku. Záujem tak z roka na rok rastie, uviedla PR koordinátorka skupiny Falck na Slovensku Zuzana Francúzová.

Kurzy prvej pomoci pozostávali z teoretickej a praktickej časti, v trvaní 8 hodín. V teoretickej časti bol kladený dôraz na to, aby sa účastníci naučili správne vyhodnotiť vzniknutú situáciu a poskytnúť neodkladnú prvú pomoc. Inštruktori sa venovali aj psychickému zvládnutiu nepredvídanej udalosti.

Druhá časť sa zameriavala na praktický nácvik prvej pomoci pri rôznych život ohrozujúcich situáciách ako sú dusenie, strata vedomia, zastavenie dýchania a oživovanie. Účastníci kurzov si osvojili aj správne postupy ošetrenia zlomenín, popálenín alebo zastavenia krvácania.

Súčasťou výučby bolo aj zoznámenie sa s automatickými externými defibrilátormi. Ide o špeciálne zariadenia, ktoré sa používajú v prípadoch náhleho zlyhania srdca.

To, že sa téma prvej pomoci dostáva do popredia, potvrdzuje aj každoročný nárast zrealizovaných kurzov. “Máme veľkú radosť, že ľudský život a jeho záchrana sa stávajú čoraz dôležitejšími aj pre bežných ľudí. Častokrát sú svedkami nehody alebo úrazu, ale nevedia čo robiť. Po absolvovaní kurzu však dokážu pomôcť ešte pred príchodom záchranky a môžu tak zachrániť život,“ doplnil hlavný tréner Falck Academy Miroslav Nagy.

Najväčšiu časť záujemcov o kurzy prvej pomoci tvorili fyzické osoby a firmy. Ďalšou kategóriou boli žiadatelia o vodičské oprávnenie, najmenej bolo profesionálnych záchranárov pripravujúcich sa na svoje budúce povolanie.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X