Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Fakultná nemocnica v Nitre ide stavať nadzemný tunel medzi pavilónmi

Fakultná nemocnica Nitra
Foto: SITA / Martin Havran

Nadzemný tunel má zabezpečiť rýchlejší a bezpečnejší presun ľudí a tovarov

Fakultná nemocnica v Nitre postaví nadzemný tunel, ktorý prepojí nový liečebný pavilón a pavilón chirurgických disciplín. Ako agentúru SITA informoval riaditeľ Fakultnej nemocnice v Nitre Jozef Valocký, nemocnica získala vlani od ministerstva zdravotníctva 300-tisíc eur.

Zvyšnú časť nákladov zabezpečí z vlastných zdrojov. „Dokončená bola projektová dokumentácia, robia sa inžinierske a administratívne práce. Pripravujeme žiadosť na ministerstvo zdravotníctva na začatie verejného obstarávania na výber realizátora diela,“ uviedol Valocký. Nadzemný tunel zabezpečí rýchlejší a bezpečnejší presun osôb a tovarov.

Chirurgický a liečebný pavilón stoja oproti sebe, delí ich cesta a trávnik. O prepojení pavilónov hovorilo vedenie nemocnice už v roku 2012, keď otvorili v areáli nemocnice nový liečebný pavilón.

Fakultná nemocnica pripravuje okrem výstavby nadzemného tunela aj ďalšie investície. V súčasnosti dokončujú aplikáreň cytostatík pre onkologických pacientov. „Pripravujeme zaobstaranie projektovej dokumentácie na vybudovanie heliportu a priebežne zabezpečujeme obnovu prístrojovej techniky,“ doplnil Valocký.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Dátum 23. mája 2016 8:30Zdroj SITA

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...