Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Fakultná nemocnica Nitra
Foto: SITA / Martin Havran
23. mája 2016 8:30 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA

Fakultná nemocnica v Nitre ide stavať nadzemný tunel medzi pavilónmi

Nadzemný tunel má zabezpečiť rýchlejší a bezpečnejší presun ľudí a tovarov

Fakultná nemocnica v Nitre postaví nadzemný tunel, ktorý prepojí nový liečebný pavilón a pavilón chirurgických disciplín. Ako agentúru SITA informoval riaditeľ Fakultnej nemocnice v Nitre Jozef Valocký, nemocnica získala vlani od ministerstva zdravotníctva 300-tisíc eur.

Zvyšnú časť nákladov zabezpečí z vlastných zdrojov. „Dokončená bola projektová dokumentácia, robia sa inžinierske a administratívne práce. Pripravujeme žiadosť na ministerstvo zdravotníctva na začatie verejného obstarávania na výber realizátora diela,“ uviedol Valocký. Nadzemný tunel zabezpečí rýchlejší a bezpečnejší presun osôb a tovarov.

Chirurgický a liečebný pavilón stoja oproti sebe, delí ich cesta a trávnik. O prepojení pavilónov hovorilo vedenie nemocnice už v roku 2012, keď otvorili v areáli nemocnice nový liečebný pavilón.

Fakultná nemocnica pripravuje okrem výstavby nadzemného tunela aj ďalšie investície. V súčasnosti dokončujú aplikáreň cytostatík pre onkologických pacientov. „Pripravujeme zaobstaranie projektovej dokumentácie na vybudovanie heliportu a priebežne zabezpečujeme obnovu prístrojovej techniky,“ doplnil Valocký.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X