Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Brusel.jpg
Foto: Pixabay.com
24. mája 2017 11:05 Zdravotníctvo od vZdravotnictve.skvZdravotnictve.sk

EK Slovensku: Zlepšite efektívnosť zdravotníctva

Európska komisia nevidí výsledky krokov na racionalizáciu nemocničnej starostlivosti, reformy sú podľa nej pomalé

Výdavky Slovenska na zdravotnú starostlivosť naďalej ohrozujú dlhodobú udržateľnosť verejných financií. Uvádza to Európska komisia vo svojich odporúčaniach pre Slovensko. Zvyšovanie nákladovej efektívnosti zdravotnej starostlivosti na Slovensku zostáva naďalej problematické, upozorňuje EK.

Aj keď sa podľa Bruselu prijali určité kroky na racionalizáciu nemocničnej starostlivosti a zníženie nákladov, konkrétne výsledky sa zatiaľ neprejavili.

Pomalý postup

Preskúmanie výdavkov v roku 2016 viedlo k identifikácii potenciálnych úspor, pripomína EK.

Realizácia komplexnej reformy zdravotnej starostlivosti a výdavkov na zdravotníctvo v praxi však bola zatiaľ zdĺhavá, keďže zavádzanie systému platieb na základe skupín diagnóz (DRG) a spúšťanie systémov elektronického zdravotníctva postupovalo len pomaly.

Eurokomisia preto Slovensku naďalej odporúča zlepšiť nákladovú účinnosť systému zdravotnej starostlivosti vrátane implementácie projektu Hodnota za peniaze.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X