Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

EK otvorila súťažný dialóg k softvéru SaaS

Pocitac
Foto: FreeImages.com

Predpokladaná hodnota zákazky je 5 miliónov eur bez dane z pridanej hodnoty.

Európska komisia (EK) otvorila súťažný dialóg k prispôsobiteľnému softvéru ako službe (SaaS) pre systém správy klinických pacientov na podporu európskych referenčných sietí. Informovalo o tom Ministerstvo zdravotníctva SR na svojej webovej stránke.

Podľa oznámenia o vyhlásení verejného obstarávania v Dodatku k Úradnému vestníku EÚ odhadovaná hodnota zákazky je 5 miliónov eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH).

„Súťažný dialóg je navrhnutý tak, aby poskytoval verejnému obstarávateľovi systém správy klinických pacientov na podporu sietí pri diagnostike a liečbe zriedkavých alebo málo sa vyskytujúcich komplikovaných ochorení alebo stavov za štátnymi hranicami v Európskej únii,“ píše sa v oznámení.

Súčasťou zákazky je podľa dostupných informácií okrem iného aj údržba, integrácia, prispôsobenie, či podpora. Dĺžku trvania zákazky stanovila EK na 48 mesiacov.

Predpokladaný minimálny počet účastníkov sú traja, horný limit je päť účastníkov. „Ak kritériá výberu spĺňa viac ako maximálny počet subjektov, budú sa hodnotiť relatívne silné a slabé stránky týchto subjektov s cieľom určiť predpokladaný maximálny počet,“ dodala EK.

V spomínanom prípade bude hodnotenie EK vychádzať z testovania existujúceho operačného systému SaaS, ktorý poskytol uchádzač, v troch zemepisne vzdialených oblastiach.

Do úvahy sa budú brať faktory ako použiteľnosť, ktorá bude rozhodovať na 50 %, prístupná úprava s váhou 25 % a prístupnosť rovnako tak s 25 percentami. Záujemcovia môžu predkladať ponuky do 19. júla tohto roka.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Dátum 29. júna 2016 11:11Zdroj SITA

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...