Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Riaditelia.jpg
Noví riaditelia Renáta Šuláková a Peter Rovder Svet zdravia
5. januára 2016 14:35 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skvZdravotnictve.sk

Dve nemocnice Sveta zdravia vymenili riaditeľov

Novou riaditeľkou spišskonovoveskej nemocnice je Renáta Šuláková, nemocnicu v Michalovciach bude viesť Peter Rovder

Od januára zmenili dve nemocnice v sieti Svet zdravia riaditeľov. Nemocnicu Svet Zdravia Spišská Nová Ves vedie doterajšia námestníčka pre liečebno-preventívnu starostlivosť (LPS) a primárka detského oddelenia Renáta Šuláková. Ako informoval generálny riaditeľ siete nemocníc Svet zdravia Ľuboš Lopatka, doterajší riaditeľ Anton Hanušín bol poverený novými úlohami v rámci siete.

Renáta Šuláková je absolventkou Lekárskej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Má atestácie v pediatrii prvého a druhého stupňa a špecializáciu v odbore zdravotnícky manažment a financovanie.

„Našim dlhodobým cieľom je vybudovať modernú regionálnu nemocnicu s kvalitným materiálno-technickým vybavením, kvalifikovaným a odborne zdatným personálom, ktorý pacientom poskytuje zdravotnú starostlivosť v súlade s najnovšími poznatkami s dôrazom na bezpečnosť a na individuálny prístup,“ zdôraznila Šuláková.

Novým námestníkom pre liečebno-preventívnu starostlivosť sa od januára stal Martin Šimo, doterajší lekár oddelenia neurológie. Novou primárkou detského oddelenia sa stala doterajšia zástupkyňa Jana Kačmárová.

Zmena aj v Michalovciach

Doterajší námestník pre LPS sa stal riaditeľom aj v nemocnici v Michalovciach. Peter Rovder je absolventom Lekárskej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Má atestácie v chirurgii prvého stupňa, úrazovej chirurgii a v manažmente a financovaní zdravotníctva. Okrem pozície námestníka LPS zastával aj post primára oddelenia úrazovej chirurgie.

Doterajšia riaditeľka Zita Ženišová musela podľa Lopatku uprednostniť rodinné dôvody, so Svetom zdravia bude spolupracovať na konzultačnej úrovni aj naďalej.

„Tak, ako som sa snažil vybudovať kvalitné oddelenie, vyviniem maximálne úsilie na vybudovanie modernej nemocnice, ktorá bude pripravená kedykoľvek poskytnúť najlepšiu zdravotnú starostlivosť pre všetkých obyvateľov michalovského regiónu a blízkeho okolia,“ uviedol Rovder. V Michalovciach totiž Svet zdravia postaví úplne novú nemocnicu.

Novým námestníkom pre liečebno-preventívnu starostlivosť sa od januára stala Darina Tomková. Tá súčasne pôsobí ako primárka oddelenia pneumológie a ftizeológie. Novým primárom oddelenia úrazovej chirurgie sa stal doterajší zástupca Maroš Eľko.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X