Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pokles
Stockvault.net
7. júla 2016 12:20 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA

Dve akciovky v správe ministerstva vlani skončili so stratou

Stratu zaznamenali Letecká vojenská nemocnica, a. s. a Spoločnosť pre zavedenie unitárneho systému verejného zdravotného poistenia, a. s.

Ministerstvo zdravotníctva SR vykonávalo práva akcionára v minulom roku v ôsmich akciových spoločnostiach. Z toho šesť skončilo vlani s kladným hospodárskym výsledkom.

Stratu zaznamenali Letecká vojenská nemocnica, a. s. a Spoločnosť pre zavedenie unitárneho systému verejného zdravotného poistenia, a. s.

Letecká vojenská nemocnica stratu prehĺbila

Vyplýva to zo Správy o výkone práv akcionára v akciových spoločnostiach so 100-percentnou majetkovou účasťou štátu v pôsobnosti Ministerstva zdravotníctva SR za rok 2015, ktorú vo štvrtok schválila vláda.

Akciová spoločnosť Letecká vojenská nemocnica poskytovala vlani služby v oblasti ústavnej zdravotnej starostlivosti na lôžkovej časti Kliniky geriatrie a gerontológie, Oddelení dlhodobo chorých, Ústave leteckej a preventívnej medicíny a ambulantnej starostlivosti pre pacientov spádovej oblasti Košice a Košice – okolie.

Minulý rok zakončila nemocnica so stratou 446 181 eur, pričom oproti roku 2014 si pohoršila, keďže strata vtedy predstavovala 264 287 eur.

Spoločnosť pre unitár v mínuse 3 810 eur

Druhou akciovou spoločnosťou, ktorá zakončila ostatný rok so stratou bola Spoločnosť pre zavedenie unitárneho systému verejného zdravotného poistenia. Firma zaznamenala záporný výsledok hospodárenia vo výške 3 810 eur.

„Príčinami negatívneho výsledku hospodárenia spoločnosti boli náklady vynaložené na obstaranie služieb súvisiacich s predmetom jej činnosti,“ píše sa v správe.

Spoločnosť počas sledovaného obdobia nemala v evidencii žiadneho zamestnanca, nevlastní dlhodobý hmotný ani dlhodobý nehmotný majetok. Jej činnosť je podľa zverejnených informácií závislá na rozhodnutí vlády v súvislosti so zavedením unitárneho systému verejného zdravotného poistenia v Slovenskej republike.

Akciové spoločnosti, kde práva akcionára vykonáva MZ

  • Letecká vojenská nemocnica, a. s.
  • Národný ústav srdcových a cievnych chorôb, a. s.
  • Nemocnica Poprad, a. s.
  • Spoločnosť pre zavedenie unitárneho systému verejného zdravotného poistenia, a. s.
  • Stredoslovenský ústav srdcových a cievnych chorôb, a. s.
  • Východoslovenský onkologický ústave, a. s.
  • Východoslovenský ústav srdcových a cievnych chorôb, a. s.
  • Všeobecná zdravotná poisťovňa, a. s.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X