Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Dve akciovky v správe ministerstva vlani skončili so stratou

Pokles
Stockvault.net

Stratu zaznamenali Letecká vojenská nemocnica, a. s. a Spoločnosť pre zavedenie unitárneho systému verejného zdravotného poistenia, a. s.

Ministerstvo zdravotníctva SR vykonávalo práva akcionára v minulom roku v ôsmich akciových spoločnostiach. Z toho šesť skončilo vlani s kladným hospodárskym výsledkom.

Stratu zaznamenali Letecká vojenská nemocnica, a. s. a Spoločnosť pre zavedenie unitárneho systému verejného zdravotného poistenia, a. s.

Letecká vojenská nemocnica stratu prehĺbila

Vyplýva to zo Správy o výkone práv akcionára v akciových spoločnostiach so 100-percentnou majetkovou účasťou štátu v pôsobnosti Ministerstva zdravotníctva SR za rok 2015, ktorú vo štvrtok schválila vláda.

Akciová spoločnosť Letecká vojenská nemocnica poskytovala vlani služby v oblasti ústavnej zdravotnej starostlivosti na lôžkovej časti Kliniky geriatrie a gerontológie, Oddelení dlhodobo chorých, Ústave leteckej a preventívnej medicíny a ambulantnej starostlivosti pre pacientov spádovej oblasti Košice a Košice – okolie.

Minulý rok zakončila nemocnica so stratou 446 181 eur, pričom oproti roku 2014 si pohoršila, keďže strata vtedy predstavovala 264 287 eur.

Spoločnosť pre unitár v mínuse 3 810 eur

Druhou akciovou spoločnosťou, ktorá zakončila ostatný rok so stratou bola Spoločnosť pre zavedenie unitárneho systému verejného zdravotného poistenia. Firma zaznamenala záporný výsledok hospodárenia vo výške 3 810 eur.

„Príčinami negatívneho výsledku hospodárenia spoločnosti boli náklady vynaložené na obstaranie služieb súvisiacich s predmetom jej činnosti,“ píše sa v správe.

Spoločnosť počas sledovaného obdobia nemala v evidencii žiadneho zamestnanca, nevlastní dlhodobý hmotný ani dlhodobý nehmotný majetok. Jej činnosť je podľa zverejnených informácií závislá na rozhodnutí vlády v súvislosti so zavedením unitárneho systému verejného zdravotného poistenia v Slovenskej republike.

Akciové spoločnosti, kde práva akcionára vykonáva MZ

  • Letecká vojenská nemocnica, a. s.
  • Národný ústav srdcových a cievnych chorôb, a. s.
  • Nemocnica Poprad, a. s.
  • Spoločnosť pre zavedenie unitárneho systému verejného zdravotného poistenia, a. s.
  • Stredoslovenský ústav srdcových a cievnych chorôb, a. s.
  • Východoslovenský onkologický ústave, a. s.
  • Východoslovenský ústav srdcových a cievnych chorôb, a. s.
  • Všeobecná zdravotná poisťovňa, a. s.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Dátum 7. júla 2016 12:20Zdroj SITA

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...