Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Dunajskostredská nemocnica zmodernizovala RTG pracovisko

Ds_rtg_novy.jpg
Svet zdravia

Nemocnica Svet zdravia Dunajská streda v utorok na rádiologickom oddelení predstavila nové röntgenové pracovisko. Kľúčovou súčasťou pracoviska je moderný plnoautomatický röntgenový prístroj XTWIN nemeckého výrobcu Roesys. Informoval o tom hovorca Sveta zdravia Tomáš Kráľ.

Táto technologická novinka umožní nemocnici rýchlu a presnejšiu diagnostiku s výrazne nižšou radiačnou záťažou pacienta. Vďaka plnej digitalizácii nemocnica dokáže v prípade potreby sprístupniť a konzultovať diagnostické výsledky aj s ostatnými nemocnicami siete Svet zdravia. To je dôležité najmä pri najakútnejších prípadoch.

Nové röntgenové pracovisko si vyžiadalo investíciu vo výške 150-tisíc eur. Ako uviedol riaditeľ dunajskostredskej nemocnica Róbert Mamrilla, pracovisko skvalitní diagnostické možnosti nemocnice. Jeho plná digitalizácia navyše umožní v prípade potreby jednoducho konzultovať konkrétne rádiologické výsledky s externými odborníkmi. „Ostrá prevádzka sa začne už v priebehu najbližších dní,“ vysvetlil Mamrilla.

Plnoautomatický röntgenový prístroj XTWIN je určený na rutinnú diagnostiku, ale aj na špeciálne druhy röntgenových vyšetrení. Zariadenie je plne motorizované a plnoautomatické. Jeho srdce tvorí výkonný 65 kW generátor. Tento je potrebný na maximálne možné skrátenie dĺžky expozície a tým aj na podstatné zníženie radiačnej záťaže pacienta.

Školení rádiologickí technici ovládajú zariadenie počítačom a prostredníctvom dotykového displeja, čo umožňuje absolútne presne nastaviť požadované parametre.

Nový röntgen je osadený úplne nový typom detektora, ktorý má oproti konkurenčným systémom dvojnásobné rozlíšenie a lekárom prináša lepšiu obrazovú kvalitu, ktorá je nevyhnutná pre správnu diagnostiku.

Ako prvý vyskúšal nové röntgenové pracovisko Gábor Straka, kapitán prvoligového futbalového družstva FC DAC Dunajská Streda.

Gábor Straka a Noe Achille Kwin
Svet zdravia

 

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Dátum 22. marca 2016 14:04Zdroj vZdravotnictve.sk

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...