Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ds_rtg_novy.jpg
Svet zdravia
22. marca 2016 14:04 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skvZdravotnictve.sk

Dunajskostredská nemocnica zmodernizovala RTG pracovisko

Nemocnica Svet zdravia Dunajská streda v utorok na rádiologickom oddelení predstavila nové röntgenové pracovisko. Kľúčovou súčasťou pracoviska je moderný plnoautomatický röntgenový prístroj XTWIN nemeckého výrobcu Roesys. Informoval o tom hovorca Sveta zdravia Tomáš Kráľ.

Táto technologická novinka umožní nemocnici rýchlu a presnejšiu diagnostiku s výrazne nižšou radiačnou záťažou pacienta. Vďaka plnej digitalizácii nemocnica dokáže v prípade potreby sprístupniť a konzultovať diagnostické výsledky aj s ostatnými nemocnicami siete Svet zdravia. To je dôležité najmä pri najakútnejších prípadoch.

Nové röntgenové pracovisko si vyžiadalo investíciu vo výške 150-tisíc eur. Ako uviedol riaditeľ dunajskostredskej nemocnica Róbert Mamrilla, pracovisko skvalitní diagnostické možnosti nemocnice. Jeho plná digitalizácia navyše umožní v prípade potreby jednoducho konzultovať konkrétne rádiologické výsledky s externými odborníkmi. „Ostrá prevádzka sa začne už v priebehu najbližších dní,“ vysvetlil Mamrilla.

Plnoautomatický röntgenový prístroj XTWIN je určený na rutinnú diagnostiku, ale aj na špeciálne druhy röntgenových vyšetrení. Zariadenie je plne motorizované a plnoautomatické. Jeho srdce tvorí výkonný 65 kW generátor. Tento je potrebný na maximálne možné skrátenie dĺžky expozície a tým aj na podstatné zníženie radiačnej záťaže pacienta.

Školení rádiologickí technici ovládajú zariadenie počítačom a prostredníctvom dotykového displeja, čo umožňuje absolútne presne nastaviť požadované parametre.

Nový röntgen je osadený úplne nový typom detektora, ktorý má oproti konkurenčným systémom dvojnásobné rozlíšenie a lekárom prináša lepšiu obrazovú kvalitu, ktorá je nevyhnutná pre správnu diagnostiku.

Ako prvý vyskúšal nové röntgenové pracovisko Gábor Straka, kapitán prvoligového futbalového družstva FC DAC Dunajská Streda.

Gábor Straka a Noe Achille Kwin
Svet zdravia

 

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X