Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ds_vestibul_otvorenie.jpg
Foto: Svet zdravia
19. júla 2018 13:50 Zdravotnícke zariadenia od mevZdravotnictve.sk

Dunajskostredská nemocnica má nový vestibul i ortopedickú ambulanciu

Nemocnica Svet zdravia Dunajská Streda dnes verejnosti predstavila vynovený vstupný vestibul a novú spojovaciu komerčnú zónu. Vďaka tomu majú pacienti a návštevníci nemocnice k dispozícii nové služby na jednom mieste.

K recepcii, ktorá bola sprevádzkovaná ešte v septembri minulého roka, pribudla nová pobočka zdravotnej poisťovne Dôvera, nové samostatné bufetové priestory s oddeleným sedením, očná optika a pekáreň.

Získali viac priestoru

Vstupné a prechodné priestory do nemocničnej časti získali moderný vzhľad, viac svetla a celkovo pôsobia priestrannejšie. V rámci tejto zóny vznikla aj nová ortopedická ambulancia s kompletným zázemím. Spomínaná rekonštrukcia si vyžiadala investície presahujúce 180-tisíc eur. Informoval o tom hovorca Sveta zdravia Tomáš Kráľ.

„Vďaka novej recepcii, ktorú sme sprevádzkovali v septembri minulého roka, sa nám podarilo skoncentrovať poskytovanie všetkých potrebných informácií na jedno miesto,“ skonštatovala riaditeľka nemocnica Sylvia Bock.

Pobočka Dôvery je na mieste bývalého bufetu. „Ten sme presťahovali do novej komerčnej zóny, čím sú jeho priestory oddelené a zákazníkom poskytujú pri občerstvení lepší komfort a súkromie. Už prvé reakcie našich pacientov dokazujú, že rekonštrukcia priniesla do tohto priestoru moderný vzhľad, viac svetla a priestoru. Verím, že dobrý úvodný dojem sa prejaví aj na celkovej spokojnosti našich pacientov a zamestnancov,“ zdôraznila Bock.

Ds_bufet.jpg
Foto: Svet zdravia

Pribudla nová ambulancia

Ortopedické oddelenie nemocnice sa od roku 2010 venuje starostlivosti o pacientov s degeneratívnymi chronickými svalovými ochoreniami, akútnymi úrazmi a s pooperačnými komplikáciami. Má nadregionálny dosah.

Samostatnou kapitolou je poskytovanie zdravotnej starostlivosti  vrcholovým športovcom, akými sú hráči prvoligového futbalového klubu DAC, reprezentanti Slovenskej basketbalovej asociácie alebo profesionálni triatlonisti.

Mimo samotného oddelenia je práve ambulancia to miesto, kde dochádza k prvému kontaktu s pacientom. Nemocnica sa preto rozhodla vybudovať nové ambulantné zázemie v zadnej časti novej komerčnej zóny.

Okrem klasickej ortopedickej ambulancie bola vybudovaná zákroková miestnosť spĺňajúca prísne kritériá operačnej sály. V nej je možné vykonávať niekoľko typov operačných zákrokov bez celkovej anestézie.

K ambulancii patrí aj uzavretá čakáreň, vďaka čomu sa zvýšila diskrétnosť pre pacientov.  Táto investícia predstavuje prvú etapu pri tvorbe komplexného centra muskuloskeletálnej medicíny.

Ds_ortopedia.jpg
Foto: Svet zdravia

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X