Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Drucker už má nové mená pre vedenie VšZP aj ÚDZS

Tomáš Drucker
Tomáš Drucker SITA / Marek Mrvišš

Minister zdravotníctva zároveň v stredu predloží na rokovanie vlády návrh na vymenovanie predsedu Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

Minister zdravotníctva Tomáš Drucker už má vybraté mená pre nové vedenie Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP). Povedal to novinárom v pondelok po mimoriadnom rokovaní Vlády SR. „Mám vybraté celé predstavenstvo,“ potvrdil. Šéf rezortu dodal, že konkrétne mená prezradí do budúceho týždňa.

Minister zároveň informoval, že na stredajšie rokovanie kabinetu predloží návrh na vymenovanie predsedu Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS).

Predsedníčka ÚDZS Monika Pažinková rezignovala na svoj post koncom marca. Jej funkcia zaniká podľa zákona k 30. aprílu tohto roka. Informoval o tom minulý mesiac po rokovaní vlády minister zdravotníctva. Ako vtedy povedal novinárom, úradu by mal šéfovať človek z prostredia zdravotníctva.

„Človek, ktorý má skúsenosti buď s poisťovníctvom alebo ochranou pacienta, tá problematika je aj právne náročná,“ vysvetlil v tom čase.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Dátum 25. apríla 2016 10:50Zdroj SITA

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...