Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tomáš Drucker
Tomáš Drucker SITA / Ľudovít Vaniher
20. júna 2016 9:21 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA

Drucker pripustil ďalšiu lokalitu v projekte novej UNB

Ministerstvo zdravotníctva v súčasnosti diskutuje so samosprávnym krajom aj mestom o lokalite a možných alternatívach.

Posudzovanie projektu novej Univerzitnej nemocnice v Bratislave (UNB), ktorá by sa mala realizovať formou verejno-súkromného partnerstva (PPP projekt), je podľa ministra zdravotníctva Tomáša Druckera vo finálnej fáze. Ako povedal po ostatnom rokovaní vlády, momentálne ministerstvo diskutuje so samosprávnym krajom aj mestom o lokalite a možných alternatívach.

V projekte sa doposiaľ počítalo s lokalitami Patrónka alebo Rázsochy. Drucker však pripustil aj časť Ružinov. „Súčasné priestory Ružinova a pozemkov univerzitnej nemocnice, kde je istý priestor na ďalšie dobudovanie nového pavilónu alebo novej nemocnice,“ spresnil minister.

Konečné rozhodnutie chce minister dosiahnuť v diskusii s Lekárskou fakultou Univerzity Komenského, Slovenskou lekárskou komorou a so všetkými aktérmi, ktorých sa téma novej UNB týka. „My máme nejaký návrh, ale chceme si ešte túto diskusiu prejsť so všetkými partnermi,“ povedal Drucker.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X