Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Drucker predloží v najbližšom čase zákon o liekoch

Lieky_rozne.jpg
Foto: Pixabay.com

Reexport liekov by mal vyriešiť návrh zákona z dielne ministerstva zdravotníctva. Rezortný minister Tomáš Drucker predpokladá jeho predloženie do medzirezortného pripomienkového konania do dvoch týždňov.

Návrh zákona, ktorý by mal riešiť reexport liekov, chce Ministerstvo zdravotníctva SR v krátkom čase predložiť do medzirezortného pripomienkového konania. Povedal to po stredajšom rokovaní vlády minister zdravotníctva Tomáš Drucker.

„Ešte ho komunikujeme s Európskou komisiou, odstraňujeme aj niektoré náležitosti,“ dodal šéf rezortu. Materiál by mohol ísť podľa neho do medzirezortného pripomienkového konania zhruba do dvoch týždňov.

Drucker v ostatných dňoch absolvoval viaceré pracovné cesty, na ktorých bol jednou z hlavných tém najmä reexport liekov. „Rokoval som aj s komisárom pre zdravie a potraviny (Vytenis Andriukaitis pozn. red.). Myslím si, že sme sa zjednotili na tom, že je to problém. Sú na to samozrejme rôzne pohľady aj Európskej komisie, aj niektorých členských štátov, sú krajiny, ktoré s tým majú vážny problém,“ uviedol minister.

Vyňatie liekov z režimu voľného pohybu tovarov je podľa Druckera striktný pohľad. „Sú krajiny, ktoré majú tento názor a sú krajiny, ktoré ten názor nemajú,“ povedal. Avšak ide o postoj, o ktorom by sa malo podľa neho diskutovať.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Dátum 8. júna 2016 13:56Zdroj SITA

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...