Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Andrea Kalavská
Foto: SITA/ Marko Erd
20. marca 2018 18:14 Zdravotníctvo od mevZdravotnictve.sk

Drucker by mal byť ministrom vnútra, Kalavská ministerkou zdravotníctva

AKTUALIZOVANÉ – Novou ministerkou by sa mala stať súčasná štátna tajomníčka Andrea Kalavská

Po neúspešnom pokuse vymenovať na post ministra vnútra súčasného štátneho tajomníka ministra zdravotníctva Jozefa Ráža ml. zalovil dezignovaný premiér Peter Pellegrini opäť v rezorte zdravotníctva. Ako oznámil, ministrom vnútra by sa mal stať súčasný minister Tomáš Drucker.

Ako zároveň Pellegrini povedal, na takto uvoľnený post ministra zdravotníctva navrhuje súčasnú štátnu tajomníčku Andreu Kalavskú, ktorú označil za odborníčku.

Kalavská: K postu ministerky mám rešpekt

Kalavská v reakcii na svoju nomináciu uviedla, že k ministerskej pozícii má prirodzený rešpekt. „Ako doterajšia štátna tajomníčka som sa snažila podieľať na zmenách, ktoré by zlepšili stav zdravotníctva na Slovensku,“ uviedla v krátkom stanovisku, ktoré sprostredkovalo ministerstvo zdravotníctva.

S týmto návrhom Pellegrini pôjde za prezidentom Andrejom Kiskom. Podľa neho už o týchto menách s hlavou štátu rokoval a naznačil, že sú pre prezidenta prijateľné.

Drucker: Chcel som zostať v zdravotníctve

„Po viacerých rokovaniach designovaného predsedu vlády Petra Pellegriniho s Prezidentom Andrejom Kiskom a opakovaného nášho spoločného rokovania som sa rozhodol prijať túto ponuku Petra Pellegriniho a strany Smer-SD,“ reagoval Drucker.

Toto rozhodnutie urobil podľa vlastných slov napriek svojmu želaniu zostať v rezorte zdravotníctva a pokračovať v zmenách, ktoré naštartoval. „Uurobil som tak v záujme zachovania štandardného ústavného a demokratického fungovania krajiny, a to predovšetkým s cieľom sa pokúsiť upokojiť súčasnú situáciu,“ zhrnul minister.

„Napriek inej voľbe, ako som si pôvodne želal, som presvedčený, že každý má povinnosť sa aspoň pokúsiť zlepšiť túto situáciu,“ zdôraznil Drucker. ako dodal, akékoľvek ďalšie rozhodnutia a názory poskytne až po rozhovore s prezidentom a po vymenovaní do funkcie.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X