Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ct_ilustrak.jpg
Foto: Pixabay.com
11. marca 2019 16:22 Zdravotnícke zariadenia od mevZdravotnictve.sk

Dr. Magnet: Zmluvy s Biontom boli v poriadku

Zmluvy odobril aj Úrad pre verejné obstarávanie, uvádza súkromná spoločnosť

Zmluvy medzi štátnou firmou Biont a súkromnou spoločnosťou Dr. Magnet boli v poriadku. Vyhlásila to spoločnosť Pro Diagnostic Group, do ktorej patrí Dr.Magnet. Reagovala tak na zistenia Najvyššieho kontrolného úradu.

Ako uviedla Michaela Ďurcová z PR a marketingu spoločnosti, cieľom zmluvy medzi Biontom a Dr. Magnet bolo v prvom rade zvýšenie počtu vyšetrených pacientov inovatívnou zobrazovacou a vyšetrovacou technológiou.

Zmluvy boli podľa NKÚ nevyvážené v neprospech spoločnosti Biont. Povinnosti a sankcie za nedodržanie zmlúv prevažovali nad povinnosťami a sankciami súkromnej spoločnosti.

„Zmluva medzi oboma spoločnosťami bola uzatvorená na základe riadneho verejného obstarávania, ktoré odobril aj Úrad pre verejné obstarávanie. Počas trvania naša spoločnosť neuplatnila žiadnu zmluvnú pokutu, ktorá by negatívne ovplyvnila hospodárenie spoločnosti BIONT,“ zdôraznila Ďurcová.

Za nenaplnené výnosy môže pokles cien

Ako informoval NKÚ, podľa predpokladov z roku 2011 mal zisk za 8 rokov dosiahnuť 956 tisíc eur. Zo zistení kontrolórov však vyplýva, že celkovým výsledkom tohto zmluvného vzťahu za roky 2012 až 2017 bola strata 125 898 eur.

„Uzatvorenie zmlúv teda nemalo očakávaný, pozitívny vplyv na hospodárenie Biont,“ skonštatoval NKÚ.

Ako však namieta Pro Diagnostics Group, počas trvania zmluvy klesli ceny výkonu. Poisťovne tak zaplatili o 30 % menej, ako sa pôvodne predpokladalo. „To je aj kľúčovým faktorom, ktorý ovplyvnil výnosy posudzovaného projektu,“ uzavrela Ďurcová.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X