Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bojovnici_akcia.jpg
Dôvera
31. marca 2016 13:00 Poisťovníctvo od vZdravotnictve.skSITA

Dôvera zaplatí aj liečbu nad rámec zdravotného poistenia

Nákup zdravotníckej pomôcky, liekov, poskytnutie rehabilitácie, zákroku alebo ošetrenia nad rámec verejného zdravotného poistenia umožní svojim klientom zdravotná poisťovňa Dôvera prostredníctvom nového grantového programu s názvom Bojovníci za zdravie.

Ako dnes novinárom povedal PR špecialista poisťovne Branislav Cehlárik, Dôvera chce vyjsť v ústrety tým poistencom, ktorí potrebujú finančný príspevok na vyriešenie svojho zdravotného problému.

Grantový program poisťovňa spustila v spolupráci s Nadáciou pre deti Slovenska, ktorá má s podobnými programami už vyše 20-ročné skúsenosti a ktorá bude garantom transparentnosti prideľovania jednotlivých grantov.

Projekt Bojovníci za zdravie nadväzuje na úspešný Grantový program Dôvera, ktorý vznikol v roku 2012 a pomohol viac ako 150 žiadateľom sumou vyše 130-tisíc eur, pričom najčastejšie sa hradili rehabilitácie a zdravotné pomôcky.

„Projekt sa netýka bežnej zdravotnej starostlivosti, ale skôr špecifickej, ktorú zdravotné poistenie nepokrýva a ľudia ju sami nedokážu finančne zvládnuť,“ vysvetľoval generálny riaditeľ Dôvery Martin Kultan.

Dodal, že je mnoho liekov či zdravotných pomôcok, za ktoré si pacienti doplácajú, niekedy aj plnú sumu, poistenie napríklad nezahŕňa rehabilitácie pre hendikepovaných a aj niektoré zákroky, operácie či ošetrenia si poistenci hradia z vlastných zdrojov. Práve na tieto účely má slúžiť program Bojovníci za zdravie. Žiadať o grant možno podľa Kultana na rehabilitácie, neštandardné zdravotné pomôcky, liečbu v zahraničí, akú neposkytujú na Slovensku, na operácie či dokonca alternatívnu liečbu a zákroky, ktoré však povedú k zlepšeniu zdravia.

Dôvera podľa Kultana očakáva stovky žiadostí o poskytnutie príspevku, pričom pri ich posudzovaní sa bude brať do úvahy nielen medicínska stránka, ale aj sociálne postavenie žiadateľa. Výška finančného príspevku je neobmedzená, avšak jej opodstatnenie individuálne posúdi najprv lekár alebo odborník z oblasti farmácie a následne aj odborníci z Nadácie pre deti Slovenska.

V prípade veľkého záujmu zvažujú aj výber niektorých žiadostí prostredníctvom hlasovania verejnosti. Celková suma na grantový program nie je vyčlenená a bude závisieť od počtu a povahy žiadostí, Kultan však predpokladá, že pôjde o státisíce eur.

„Na to, aby sme vybrali tie správne príbehy, ktoré podporíme, bude dohliadať odborná komisia a Nadácia pre deti Slovenska,“ uviedol. Finančné prostriedky na grantový program získa Dôvera z prevádzkových nákladov.

Požiadať o grant môžu od 2. apríla do 4. mája všetci poistenci Dôvery bez obmedzenia veku, pričom za deti do 18 rokov podáva žiadosť ich zákonný zástupca. Žiadatelia sa do grantového programu zapoja vypísaním elektronickej žiadosti, ktorú nájdu na stránke www.bojovnicizazdravie.sk.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X