Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Dôvera vráti preplatky poistného vo výške 4,6 mil. eur

Eura_ruka
Foto: FreeImages.com

V ročných zúčtovaniach za ostatný rok vypočítala Dôvera nedoplatky 49 tisíc poistencom v hodnote 12 miliónov eur.

Zdravotná poisťovňa Dôvera vráti preplatky na poistnom za ostatný rok 18 600 poistencom v celkovej sume 4,6 milióna eur. Ako informoval PR špecialista Dôvery Matej Štepianský, v medziročnom porovnaní to predstavuje nárast o viac ako 800 tisíc eur.

„Takmer všetky preplatky z ročných zúčtovaní sme už našim poistencom vrátili,“ uviedol Štepianský. Najväčší preplatok presiahol 27 tisíc eur. Väčšina, konkrétne 15 tisíc klientov, si vrátené preplatky nájde na svojom bankovom účte, 2 700 klientom vráti zdravotná poisťovňa poštovou poukážkou.

„Prvé preplatky sme odoslali našim poistencom ešte v polovici augusta, ďalšie pravidelne každý týždeň. Keďže v týchto dňoch ešte 900 poistencom plynú 15-dňové lehoty na podanie nesúhlasného stanoviska voči výsledku ročného zúčtovania, čakáme na odoslanie preplatkov týmto poistencom,“ priblížil Štepianský s tým, že ide o preplatky v hodnote 250 tisíc eur.

V ročných zúčtovaniach za ostatný rok vypočítala Dôvera nedoplatky 49 tisíc poistencom v hodnote 12 miliónov eur. Najvyšší nedoplatok bol na úrovni 6 762 eur, a teda dosiahol výšku maximálnej sumy poistného za minulý rok.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Dátum 11. septembra 2015 10:15Zdroj SITA

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...