Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Eura_ruka
Foto: FreeImages.com
11. septembra 2015 10:15 Poisťovníctvo od vZdravotnictve.skSITA

Dôvera vráti preplatky poistného vo výške 4,6 mil. eur

V ročných zúčtovaniach za ostatný rok vypočítala Dôvera nedoplatky 49 tisíc poistencom v hodnote 12 miliónov eur.

Zdravotná poisťovňa Dôvera vráti preplatky na poistnom za ostatný rok 18 600 poistencom v celkovej sume 4,6 milióna eur. Ako informoval PR špecialista Dôvery Matej Štepianský, v medziročnom porovnaní to predstavuje nárast o viac ako 800 tisíc eur.

„Takmer všetky preplatky z ročných zúčtovaní sme už našim poistencom vrátili,“ uviedol Štepianský. Najväčší preplatok presiahol 27 tisíc eur. Väčšina, konkrétne 15 tisíc klientov, si vrátené preplatky nájde na svojom bankovom účte, 2 700 klientom vráti zdravotná poisťovňa poštovou poukážkou.

„Prvé preplatky sme odoslali našim poistencom ešte v polovici augusta, ďalšie pravidelne každý týždeň. Keďže v týchto dňoch ešte 900 poistencom plynú 15-dňové lehoty na podanie nesúhlasného stanoviska voči výsledku ročného zúčtovania, čakáme na odoslanie preplatkov týmto poistencom,“ priblížil Štepianský s tým, že ide o preplatky v hodnote 250 tisíc eur.

V ročných zúčtovaniach za ostatný rok vypočítala Dôvera nedoplatky 49 tisíc poistencom v hodnote 12 miliónov eur. Najvyšší nedoplatok bol na úrovni 6 762 eur, a teda dosiahol výšku maximálnej sumy poistného za minulý rok.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X