Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ct
Ilustračné - SITA / Nina Bednáriková
23. septembra 2015 12:26 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA

Domčeková už nie je riaditeľkou piešťanskej nemocnice

Správna rada Nemocnice Alexandra Wintera v Piešťanoch v stredu odvolala z postu riaditeľky nemocnice Máriu Domčekovú. Za jej odvolanie hlasovali štyria zástupcovia ministerstva zdravotníctva. Lekár Alan Suchánek a sestra Magdaléna Kovačovičová sa hlasovania nezúčastnili. Agentúru SITA o tom informoval Suchánek.

Domčeková bola ako riaditeľka spájaná s predraženým nákupom CT prístroja v piešťanskej nemocnici, po ktorom odišli z funkcií ministerka zdravotníctva Zuzana Zvolenská, podpredsedníčka Národnej rady SR Renáta Zmajkovičová a napokon aj predseda parlamentu Pavol Paška.

Správna rada mala v úmysle odvolať Domčekovú už v pondelok. Podľa Suchánka však na mimoriadne rokovanie prišli len traja zástupcovia ministerstva zdravotníctva, štvrtý sa ospravedlnil. Keď Suchánek a Kovačovičová nepochodili s návrhom na úpravu štatútu, odmietli sa hlasovania o riaditeľke zúčastniť.

Na stredajšie predpoludnie bolo zvolané ďalšie rokovanie správnej rady, zástupcovia ministerstva zdravotníctva prišli v plnom počte a Domčekovú odvolali. Suchánek si nevie dobre vysvetliť, prečo ministerstvo už odmietlo riaditeľku ďalej držať vo funkcii.

Suchánek a Kovačovičová sa hlasovania odmietli zúčastniť, pretože požadovali zmenu štatútu správnej rady tak, aby mala päť členov. Do jesene 2012 mali zamestnanci v správnej rade dvoch zástupcov a ministerstvo zdravotníctva troch. Aby si rezort zdravotníctva zabezpečil kvalifikovanú väčšinu na dôležité rozhodnutia, zvýšil počet svojich zástupcov v správnej rade na štyroch.

Od štvrtka bude piešťanskú nemocnicu riadiť doterajší zástupca riaditeľky Štefan Kóňa.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X