Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Domčeková už nie je riaditeľkou piešťanskej nemocnice

Ct
Ilustračné - SITA / Nina Bednáriková

Správna rada Nemocnice Alexandra Wintera v Piešťanoch v stredu odvolala z postu riaditeľky nemocnice Máriu Domčekovú. Za jej odvolanie hlasovali štyria zástupcovia ministerstva zdravotníctva. Lekár Alan Suchánek a sestra Magdaléna Kovačovičová sa hlasovania nezúčastnili. Agentúru SITA o tom informoval Suchánek.

Domčeková bola ako riaditeľka spájaná s predraženým nákupom CT prístroja v piešťanskej nemocnici, po ktorom odišli z funkcií ministerka zdravotníctva Zuzana Zvolenská, podpredsedníčka Národnej rady SR Renáta Zmajkovičová a napokon aj predseda parlamentu Pavol Paška.

Správna rada mala v úmysle odvolať Domčekovú už v pondelok. Podľa Suchánka však na mimoriadne rokovanie prišli len traja zástupcovia ministerstva zdravotníctva, štvrtý sa ospravedlnil. Keď Suchánek a Kovačovičová nepochodili s návrhom na úpravu štatútu, odmietli sa hlasovania o riaditeľke zúčastniť.

Na stredajšie predpoludnie bolo zvolané ďalšie rokovanie správnej rady, zástupcovia ministerstva zdravotníctva prišli v plnom počte a Domčekovú odvolali. Suchánek si nevie dobre vysvetliť, prečo ministerstvo už odmietlo riaditeľku ďalej držať vo funkcii.

Suchánek a Kovačovičová sa hlasovania odmietli zúčastniť, pretože požadovali zmenu štatútu správnej rady tak, aby mala päť členov. Do jesene 2012 mali zamestnanci v správnej rade dvoch zástupcov a ministerstvo zdravotníctva troch. Aby si rezort zdravotníctva zabezpečil kvalifikovanú väčšinu na dôležité rozhodnutia, zvýšil počet svojich zástupcov v správnej rade na štyroch.

Od štvrtka bude piešťanskú nemocnicu riadiť doterajší zástupca riaditeľky Štefan Kóňa.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Dátum 23. septembra 2015 12:26Zdroj SITA

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X