Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Dobrovoľní darcovia v Košiciach sa podelili o vyše 200 litrov krvi

Svetový deň darcov krvi
Foto: SITA / Marek Mrviš

Do kampane Valentínska kvapka krvi sa v Nemocnici Košice – Šaca zapojilo takmer 450 darcov

O viac ako 200 litrov krvi sa podelili dobrovoľní darcovia v rámci kampane Valentínska kvapka krvi v Nemocnici Košice – Šaca. Kampaň v súkromnej nemocnici trvala mesiac a zapojilo sa do nej 447 dobrovoľných darcov.

Ako agentúru SITA informovala Marta Csergeová, hovorkyňa spoločnosti Agel, ktorá nemocnicu prevádzkuje, do kampane sa Nemocnica Košice – Šaca zapája každoročne.

Tento rok v rámci mobilných odberov navštívili zdravotníci hematologicko-transfúzneho oddelenia Strednú priemyselnú školu stavebnú, vysokoškolský internát Technickej univerzity na Jedlíkovej ulici, Hotelovú akadémiu a Fakultu verejnej správy UPJŠ v Košiciach, kde prišlo darovať krv 108 študentov.

Kampaň skončila, krv treba stále

Dobrovoľní darcovia mali možnosť navštíviť aj priestory hematologicko-transfúzneho oddelenia na poliklinike nemocnice vo vstupnom areáli U.S. Steel.

Tu darovalo krv počas trvania kampane od 13. februára do 17. marca spolu 339 dobrovoľných darcov, z toho 28 študentov zo strednej zdravotníckej školy na Moyzesovej ulici v Košiciach.

Ako dodala primárka hematologicko-transfúzneho oddelenia  Annamária Bratková, napriek tomu, že kampaň sa skončila, zdravotníci darcov aj naďalej radi na poliklinike privítajú. Odbery vykonávajú denne, okrem utorka, v čase od 6:30 do 11:00.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Dátum 20. marca 2017 11:38Zdroj SITA

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...