Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Stockvault.net
25. apríla 2016 14:06 Ostatné od vZdravotnictve.skSITA

Do Prešova zavítajú študenti psychológie zo 14 katedier SR a ČR

Medzinárodné študentské psychologické dni sa na pôde Prešovskej univerzity uskutočnia po 12  rokoch

Po dvanástich rokoch sa na pôdu Prešovskej univerzity v Prešove vracia konferencia Medzinárodných študentských psychologických dní. Ide o najväčšiu vedeckú udalosť roka študentov psychológie.

Organizátorom jej v poradí 16. ročníka, ktorý sa uskutoční 28. a 29. apríla, je Inštitút psychológie Filozofickej fakulty PU. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Prešovskej univerzity Andrea Čajová.

Podujatie bude prienikom medzinárodnej študentskej vedeckej konferencie a celoslovenskej konferencie ŠVOČ. Študenti budú prezentovať svoje práce, výsledky zaujímavých experimentov a psychologických výskumov a pedagógovia sa ocitnú v pozícii ich porotcov. Do Prešova prídu zástupcovia 14 katedier psychológie z celého Slovenska a Českej republiky.

Pre jednu z organizátoriek, internú doktorandku Inštitútu psychológie FF PU Evu Hruščovú to bude v tomto roku už štvrtá účasť na podujatí. „Dvakrát som si vyskúšala súťaženie s ostatnými študentmi z univerzít zo Slovenska a Česka o najlepšie pripravený a zrealizovaný výskum. Minulý rok som sa ocitla na druhej strane, v pozícií porotcu študentov, a tento rok sa moja rola posunula do sféry organizačnej,“ prezradila Hruščová, podľa ktorej konferencia prestavuje najväčšiu a najprestížnejšiu udalosť roka pre študentov psychológie z oboch republík.

Medzinárodná konferencia je podľa Hruščovej pre študentov skvelou príležitosťou diskutovať, získať konštruktívnu spätnú väzbu na svoju prácu a tiež stretnúť sa s odborníkmi v oblasti psychológie.

„Zároveň konferencia poskytuje príležitosť pre širokú verejnosť, ktorá sa na konferencii môže zúčastniť, rozšíriť si obzory a nadobudnúť zaujímavé poznatky v oblasti psychológie,“ dodala Hruščová.

Vznik konferencií inicioval v roku 2000 výbor Slovenskej psychologickej spoločnosti (SPS), keď sa konala prvá Celoslovenská konferencia ŠVOČ. Gestorkou a zakladateľkou podujatia je Mária Bratská za SPS pri Slovenskej akadémii vied, ktorá v roku 2001 zorganizovala na Katedre psychológie Filozofickej fakulty UK v Bratislave popri tejto konferencii aj 1. ročník Medzinárodných študentských psychologických dní.

Odvtedy každoročne v spolupráci s Českomoravskou psychologickou spoločnosťou vždy jedna z katedier na Slovensku alebo v ČR organizujú tieto konferencie.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X