Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Hospital ward
foto: Thinkstock.com
18. júla 2017 14:19 Zdravotnícke zariadenia od SITASITA

Do levickej nemocnice vstupuje skupina AGEL

Nový prevádzkovateľ chce v nemocnici stabilizovať personálnu situáciu a investovať do jej rozvoja a modernizácie, k čomu sa zaviazal v schválenom investičnom pláne.

Do Nemocnice s poliklinikou Levice vstupuje skupina AGEL. Zastupiteľstvo Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) schválilo prenájom nemocnice na 20 rokov spoločnosti Nemocnica Levice s.r.o., ktorej jediným spoločníkom je podľa obchodného registra AGEL SK, a.s.

Nový prevádzkovateľ chce v nemocnici stabilizovať personálnu situáciu a investovať do jej rozvoja a modernizácie, k čomu sa zaviazal v schválenom investičnom pláne.

„Našou snahou je zabezpečenie ďalšieho rozvoja levickej nemocnice, ktorý sa prejaví rastom kvality zdravotníckych služieb pre obyvateľov regiónu,“ uviedol predseda predstavenstva AGEL SK a.s. Michal Pišoja. Ročné nájomné bude 120-tisíc eur bez DPH.

Kraj prehral súd, nemocnice sa musel vzdať

Levickú nemocnicu doteraz prevádzkoval samosprávny kraj prostredníctvom svojej neziskovej organizácie Nemocnice s poliklinikami, n.o. Kraj prehral súdny spor s bývalým prevádzkovateľom nemocnice – neziskovou organizáciou Nemocnica s poliklinikou Levice n.o. S

úd rozhodol, že výpoveď, ktorú mu dal NSK v novembri 2009, je neplatná a nájomný vzťah naďalej trvá.

Právnym nástupcom prevádzkovateľa, ktorý je v likvidácii, sa stala spoločnosť Wordio s.r.o., ktorá kraju predstavila AGEL ako investora. Predseda NSK Milan Belica pred časom povedal, že kraj nemá inú možnosť ako so spoločnosťou rokovať.

V Komárne preinvestujú 7 mil. eur

AGEL si od kraja prenajme aj Všeobecnú nemocnicu Komárno na ďalších 20 rokov. Skupina vyhrala verejnú súťaž prostredníctvom svojej novozaloženej spoločnosti Nemocnica Komárno s.r.o. Doteraz nemocnicu prevádzkovala nezisková organizácia FORLIFE, manažérsky ju riadila skupina AGEL.

Ročné nájomné bude predstavovať 110-tisíc eur a prevádzkovateľ tu má do siedmich rokov preinvestovať sedem miliónov eur.

Ako informovala tlačová hovorkyňa AGEL SK, a.s. Alžbeta Sivá, skupina sa chce prioritne zamerať na obnovu internistického pavilónu, výstavbu centrálneho príjmu a projekt výstavby komplexného nadregionálneho onkologického centra.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X