Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Recept_lekar.jpg
Foto: Pixabay.com
8. januára 2019 11:55 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA

Do Detvy sa vrátila ambulantná pohotovosť

Ambulantná pohotovostná služba pre dospelých v Detve bola pozastavená od 1. januára 2018

Od začiatku nového roka môžu občania Detvy i celého okresu v prípadoch zdravotnej komplikácie navštíviť pevnú ambulantnú pohotovostnú službu pre dospelých.

Ako pre agentúru SITA uviedla referentka pre styk s verejnosťou z Mestského úradu v Detve Zuzana Vrťová, občania nájdu ambulanciu v zariadení Rescuemed na Záhradnej ulici v Detve.

Pohotovosť sa do mesta vrátila rok od jej pozastavenia.

Ordinačné hodiny pevnej ambulantnej pohotovostnej služby v Detve sú od 16:00 do 22:00 počas pracovných dní. Cez víkendy od 7:00 do 22:00.

Chýbala rok

„Poskytovateľom pevnej ambulantnej pohotovostnej služby v Detve je spoločnosť RC&T Detva. Vybralo ju Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky na základe výberového konania,“ konkretizovala hovorkyňa.

Ambulantná pohotovostná služba pre dospelých v Detve bola pozastavená od 1. januára 2018.

Primátor mesta Detva v spolupráci s primátorom Hriňovej a starostami ostatných obcí okresu Detva viackrát apelovali na Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky.

Vyvinuli konkrétne kroky pre obnovenie ambulantnej pohotovostnej služby pre dospelých. Primátorov a starostov v tomto podporil aj predseda Banskobystrického samosprávneho kraja Ján Lunter.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X