Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Eura
Foto: FreeImages.com
11. marca 2016 12:10 Zdravotníctvo od vZdravotnictve.skSITA, vZdravotnictve.sk

Dlh nemocníc voči Sociálnej poisťovni sa vlani prehĺbil

Voči sledovaným zdravotníckym zariadeniam v pôsobnosti Ministerstva zdravotníctva SR a transformovaným zdravotníckym zariadeniam evidovala Sociálna poisťovňa (SP) ku koncu vlaňajška pohľadávky v sume 153,6 mil. eur. V porovnaní s koncom roka 2014 ide o nárast o 33,3 mil. eur. Uvádza sa to v správe o hospodárení SP za minulý rok.

Pohľadávky poisťovne voči zdravotníckym zariadeniam v pôsobnosti rezortu zdravotníctva dosiahli 112,7 mil. eur, čím sa oproti koncu roka 2014 zvýšili o 30,9 mil. eur. Voči transformovaným zdravotníckym zariadeniam evidovala poisťovňa ku koncu vlaňajška pohľadávky vo výške 40,8 mil. eur. Oproti koncu roka 2014 pohľadávky voči týmto zdravotníckym zariadeniam vzrástli o 2,4 mil. eur.

SP evidovala ku koncu minulého roka pohľadávky v celkovej sume 702,7 mil. eur. V porovnaní s koncom roka 2014 sa tak pohľadávky poisťovne znížili o 22,8 mil. eur.

Tagy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X