Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Dlh nemocníc voči Sociálnej poisťovni sa vlani prehĺbil

Eura
Foto: FreeImages.com

Voči sledovaným zdravotníckym zariadeniam v pôsobnosti Ministerstva zdravotníctva SR a transformovaným zdravotníckym zariadeniam evidovala Sociálna poisťovňa (SP) ku koncu vlaňajška pohľadávky v sume 153,6 mil. eur. V porovnaní s koncom roka 2014 ide o nárast o 33,3 mil. eur. Uvádza sa to v správe o hospodárení SP za minulý rok.

Pohľadávky poisťovne voči zdravotníckym zariadeniam v pôsobnosti rezortu zdravotníctva dosiahli 112,7 mil. eur, čím sa oproti koncu roka 2014 zvýšili o 30,9 mil. eur. Voči transformovaným zdravotníckym zariadeniam evidovala poisťovňa ku koncu vlaňajška pohľadávky vo výške 40,8 mil. eur. Oproti koncu roka 2014 pohľadávky voči týmto zdravotníckym zariadeniam vzrástli o 2,4 mil. eur.

SP evidovala ku koncu minulého roka pohľadávky v celkovej sume 702,7 mil. eur. V porovnaní s koncom roka 2014 sa tak pohľadávky poisťovne znížili o 22,8 mil. eur.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Dátum 11. marca 2016 12:10Zdroj SITA, vZdravotnictve.sk

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...