Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Injekcia
Foto: Thinkstock
19. novembra 2018 14:51 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA

DFN Košice chce nakúpiť liek proti svalovej atrofii

Odhadovaná hodnota 42 ampuliek je vyše 3,3 mil. eur bez DPH.

Detská fakultná nemocnica Košice (DFN) chce obstarať Spinrazu – liek na liečbu svalovej atrofie. Podľa oznámenia o vyhlásení verejného obstarávania odhadovaná hodnota 42 ampuliek je vyše 3,3 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty.

Spinrazu, 12 mg injekčný roztok na liečbu spinálnej svalovej atrofie, chce nemocnica obstarať v zákazke, ktorej dĺžka trvania bude 24 mesiacov.

Zákazka sa nemá deliť na časti. Podľa informácií zverejnených v Dodatku k Úradnému vestníku EÚ je lehota na predkladanie žiadostí o účasť do 19. decembra 2018.

Jediný liek

Spinraza je liek s účinnou látkou nusinersen. Európska lieková agentúra ju klasifikuje ako „liek-sirotu“, ktorý je určený na liečbu zriedkavého ochorenia.

Používa sa na liečbu spinálnej svalovej atrofie, ktorá spôsobuje oslabovanie a atrofiu svalstva, vrátane dýchacieho.

Je to vrodené ochorenie, ktoré sa prejaví už v prvom roku života. Nusinersen je zatiaľ jediný liek na toto ochorenie. Podáva sa injekčne lumbálnou punkciou.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X