Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Detské kardiocentrum
11. júna 2018 15:05 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA

Detské kardiocentrum NÚSCH-u je vybavené najmodernejším angiokardiografom

Ako informoval NÚSCH, ide o jediné takéto pracovisko na Slovensku a o novinku v prístrojovom vybavení Detského kardiocentra v Bratislave.

Detské kardiocentrum (DKC) v Bratislave, ktoré je od 1. januára 2009 súčasťou Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb (NÚSCH, a. s.), má ako prvé zariadenie na Slovensku k dispozícii špičkový pediatrický dvojrovinový angiokardiograf. Je súčasťou Oddelenia funkčného vyšetrovania DKC.

Na oddelení sa vykonávajú špecializované katetrizačné vyšetrenia a operačné katetrizačné liečebné zákroky u detí v rámci detského kardiovaskulárneho programu.

Ako informoval NÚSCH, ide o jediné takéto pracovisko na Slovensku a o novinku v prístrojovom vybavení DKC.

Výhodou je nízka dávka žiarenia

Pracovisko zahŕňa najnovšiu a maximálnu výbavu s ultra nízkou dávkou röntgenového žiarenia pre novorodencov a deti. Obsahuje inteligentný riadiaci softvér, ktorý pomáha minimalizovať dávku röntgenového žiarenia bez negatívnych vplyvov na kvalitu obrazu.

Zariadenie má plochý detektor s možnosťou zachytenia pľúcnych polí.

Prístroj je vybavený veľkoplošnou obrazovkou vo vyšetrovacej miestnosti, s prepojením všetkých zobrazení a modalít potrebných na vyšetrenia a intervenčné zákroky, vrátane fúzie s echokardiografickým zobrazením. Obsahuje kompletný monitorovací, vyhodnocovací a archivačný systém so zobrazením údajov na LED obrazovke a pracovnej konzole.

Presťahuje sa do nových priestorov kardiocentra

Systém sa dá napojiť na nemocničný archivačný systém, ložisko dát a internet. Konzola je uspôsobená na vyhodnocovanie všetkých digitálnych obrazových údajov s následným spracovaním a archiváciou (CT, MR, AKG, ECHO, hemodynamiky vrodených chýb srdca, vrátane obrazových a hemodynamických schém).

„Na vyšetrenie do DKC chodí celé Slovensko. Toto unikátne zariadenie v hodnote 1 175 000 eur, k tomu ultrazvukový prístroj v hodnote 150 000 eur a nevyhnutné stavebnorealizačné práce v sume 25 000 eur, je teda k dispozícii všetkým detským pacientom. Pevne verím, že týmto špičkovým angiokardiografom ešte viac skvalitníme poskytovanie zdravotnej starostlivosti najmenším,“ uviedol generálny riaditeľ NÚSCH Mongi Msolly.

NÚSCH v súčasnosti buduje samostatný pavilón DKC, ktorého súčasťou bude aj nové materiálne, technické a prístrojové vybavenie. Spomínané angiokardiografické zariadenie bude po dokončení pavilónu prenesené do nových priestorov DKC.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X