Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Skola.jpg
Morguefile.com
27. októbra 2015 9:35 Ostatné od vZdravotnictve.skSITA

Desať percent detí má ťažké deformácie chrbtice

Každé desiate dieťa trpí vážnou deformáciou chrbtice, ďalších 30 percent má vážne poruchy držania tela. Zdravým chrbátikom sa môže pochváliť menej ako tretina detí, uviedol pre agentúru SITA prednosta Neurochirurgickej kliniky Ústrednej vojenskej nemocnice SNP Ružomberok a autor projektu Zdravý chrbátik Róbert Rusnák.

„Impulzom na jeho spustenie boli počty pacientov v našich ambulanciách, ktoré každým rokom rastú. Našou úlohou je, samozrejme, liečiť aj pacientov, ale venovať pozornosť aj prevencii,“ zdôraznil.

Práve vďaka prevencii vo forme pravidelných cvičení by chceli znížiť počet ľudí v ambulanciách v budúcnosti. Do projektu sa už zapojilo 60 škôl po celom Slovensku, kde na hodinách telesnej výchovy precvičuje zostavy 200 zaškolených učiteľov.

Od júla tohto roka projekt Zdravý chrbátik začalo podporovať Národné športové centrum. Vďaka špeciálnym cvičebných zostavám sa podporujú správne návyky v držaní tela a v starostlivosti o chrbticu.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X