Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Slnko_zatmenie.jpg
FreeImages.com
13. mája 2016 11:16 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA

Dermatológovia v Košiciach záujemcom bezplatne vyšetria znamienka

Dermatológovia Kliniky dermatovenerológie Univerzitnej nemocnice L. Pasteura v Košiciach sa zapoja do preventívnej akcie Európskeho dňa melanómu

Do preventívnej akcie v rámci Európskeho dňa melanómu sa zapoja aj dermatológovia Kliniky dermatovenerológie Univerzitnej nemocnice L. Pasteura (UNLP) v Košiciach. Záujemcom o bezplatné vyšetrenie znamienok na koži budú k dispozícii:

  • v ambulanciách Kliniky dermatovenerológie na Rastislavovej (prízemie) v pondelok 16. mája od 8:00 do 12:00
  • na Triede SNP v lôžkovom monobloku na 8. poschodí v utorok 17. mája od 8:00 do 14:00

„Ide o celosvetovú akciu zameranú na preventívne vyšetrovanie kože bez spoplatnenia s cieľom zachytiť prípadné zhubné nádory kože v čo najskorších štádiách,“ ozrejmuje význam akcie primár Kliniky dermatovenerológie UNLP Tomáš Kampe.

Ako dodal, rakovina kože patrí medzi ochorenia, ktoré majú výnimočne dobré vyhliadky na vyliečenie, ak sa nádor zistí včas a adekvátne sa lieči. Šanca na vyliečenie tzv. nemelanómovej rakoviny je až 95%.

„Asi žiadne iné rakovinové ochorenie nemožno tak jednoznačne spájať so životným štýlom a nadmernou túžbou po opálenej pleti ako rakovinu kože. Koža nezabúda a ak ju chronicky poškodzujeme už od útleho detstva, hrozí riziko vzniku rakoviny kože vrátane jej najnebezpečnejšej formy – zhubného melanómu,“ povedal primár Kampe.

Kampaň Euromelanoma Day odštartovala v roku 1999 v Belgicku a každoročne sa do nej zapája okolo 100 kožných lekárov z celého Slovenska. Dermatológovia vyšetria existujúce znamienka a iné kožné útvary, ktoré sa pacientom zdajú podozrivé.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X