Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Radiator.jpg
Foto: Pixabay.com
16. februára 2018 10:20 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skDenník N

Denník N: V žilinskej nemocnici sa pokazilo kúrenie

V siedmich izbách sa v nemocnici kúri len elektrickými ohrievačmi, opraviť však musí celý systém za 2,5 milióna

Fakultná nemocnica v Žiline vykuruje sedem izieb len elektrickými ohrievačmi. Informoval o tom Denník N. Problémy sú však zásadnejšie. Ide totiž o pokazené podlahové vykurovanie a nestačí opraviť len pokazenú časť – ale kompletne celé kúrenie.

Fakultná nemocnica odhaduje, že kompletná rekonštrukcia bude stáť 2,5 milióna eur. Keďže ide o veľkú sumu, musí to schváliť ministerstvo zdravotníctva.

Ohrievače napokon museli vypnúť

Do toho sa však v nemocnici stala ďalšia porucha, teraz elektroinštalácie. Čo je problém, ak časť izieb vykuruje práve elektronickými ohrievačmi, pripomína Denník N.

Nemocnica tak cez víkend musela prejsť do núdzového režimu vykurovania a v izbách, kde neboli pacienti, elektrické ohrievače vypli.

„Aby nedošlo k ďalšiemu výpadku elektriny, elektrické ohrievače museli byť vypnuté, aby nedošlo k nadmernému preťaženiu siete a zabezpečili sme funkciu životne dôležitých prístrojov,“ povedala pre Denník N hovorkyňa nemocnice Lenka Záteková.

Problém je najmä v časti nemocnice s podlahovým kúrením, čo je väčšina nemocnice. Radiátormi vykurujú ostatné priestory chirurgie, onkológie, ORL, oddelenia dlhodobo chorých a urológie. V budove detskej polikliniky je kombinované kúrenie.

MZ: Peniaze na rekonštrukcie sú vyčlenené

Ministerstvo zdravotníctva tvrdí, že ich nemocnica ubezpečila, že situáciu okamžite riešila a pacientom zabezpečila náhradné vykurovanie ako aj potrebnú starostlivosť.

Situáciu si dali overiť aj cez ich Úrad pre riadenie podriadených organizácií a šéf komunikačného oddelenia ministra Tomáš Kuča tvrdí, že „podľa aktuálnej informácie z nemocnice je problém s vykurovaním už vyriešený. Išlo o lokálny problém týkajúci sa 5 izieb spôsobený poruchou elektroinštalácie v koncovej časti jednej z chodieb“.

Ministerstvo pripomína, že vyčlenilo peniaze na rekonštrukciu a modernizáciu nemocníc. „Jednou z možností na investíciu je aj obnova vykurovacieho systému,“ napísalo Denníku N ministerstvo.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X