Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Sedadla.jpg
Foto: Pixabay.com
19. marca 2019 8:58 Ostatné od mevZdravotnictve.sk

Chystá sa Festival kazuistík

Koncom apríla sa v Nižnej nad Oravou uskutoční festival bez hudobných skupín či pivných stanov. Chystá sa totiž Festival kazuistík 2019. Prípady z praxe budú prezentovať nielen lekári, ale aj sestry či rádiodiagnostici.

Ako informovali organizátori podujatia, jeho myšlienkou je interdiciplinárna spolupráca v prospech pacienta. Sústrediť sa chcú aj na kvalitnejšie poskytovanie zdravotnej starostlivosti či implementáciu moderných technológií do praxe. Festival sa zameria aj na manažment práce v ambulancii s využitím progresívnych softvérov, ktoré musia byť spojené s adekvátnym ohodnotením výkonov zdravotnými poisťovňami.

„Kompetencie by mali rešpektovať existujúce nároky pacientov na množstvo výkonov, realizovaných v súčasnosti lekármi a sestrami prvého kontaktu tak, aby bola udržaná požadovaná kvalita starostlivosti. Nedostatok zdravotníkov sa nezadržateľne blíži a efektívne riešenia chýbajú,“ upozorňujú organizátori.

Okrem kazuistík aj prednášky a debaty

Trojdňové podujatie začne snemom Združenia všeobecných lekárov pre dospelých (ZVLD). Popoludnie bude venované diskusii s hlavnou odborníčkou a krajskými odborníkmi MZ SR pre všeobecné lekárstvo, zameranej na aktuálne problémy odboru.

Účastníci budú mať tiež možnosť debatovať so zástupcami všetkých troch zdravotných poisťovní. Ekonomiku a financovanie segmentu VLD doplní vo štvrtok diskusia s NCZI o ďalšom vývoji a funkcionalitách eZdravia a elektronickej dokumentácie pacientov.

Festival okrem ZVLD organizujú aj Sekcia ambulantných sestier SKSaPA, Slovenská komora iných zdravotníckych pracovníkov a Lekor – Združenie lekárov Oravy. Záštitu nad podujatím prevzal zástupca WHO na Slovensku Tatul Hakobyan.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X