Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Dohoda_ruky.jpg
Foto: Pixabay.com
3. decembra 2018 10:17 Zdravotníctvo od vZdravotnictve.skSITA

Chýbajúca dohoda VšZP a ZAP znepokojuje odborárov

V situácii, kde dohodu už nevedia nájsť obe strany, je podľa Lekárskeho odborového združenia nevyhnutné, aby vyriešenie sporu zabezpečilo ministerstvo zdravotníctva.

Nemocniční lekári vyjadrujú znepokojenie a počudovanie nad nedohodou medzi ambulanciami Zväzu ambulantných poskytovateľov (ZAP) a Všeobecnou zdravotnou poisťovňou (VšZP).

„Táto situácia je v neprospech samotných ambulancií a tým pádom v neprospech poskytovania ambulantnej zdravotnej starostlivosti, ale aj v neprospech najdôležitejšej zdravotnej poisťovne, ktorá sa zo všetkých zdravotných poisťovní správa k poskytovateľom zdravotnej starostlivosti dlhodobo najkorektnejšie“, konštatuje sa vo vyhlásení, ktoré v nedeľu agentúre SITA poskytol predseda Lekárskeho odborového združenia (LOZ) Peter Visolajský.

Je nespravodlivé, aby sa takýmito nedohodami kazilo dobré meno poisťovne, v ktorej je poistená väčšina slovenských lekárov, dodáva vyhlásenie.

Zasiahnuť má Kalavská

V situácii, kde dohodu už nevedia nájsť obe strany, je podľa LOZ nevyhnutné, aby vyriešenie sporu zabezpečilo ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR.

MZ SR vie objektívne posúdiť oprávnenosť požiadaviek ambulancií, má obyvateľom garantovať zabezpečenie zdravotnej starostlivosti a pritom je jediným akcionárom Všeobecnej zdravotnej poisťovne, poznamenáva LOZ.

Podľa združenia je preto nevyhnutné aby sa o vyriešenie sporu zasadila samotná ministerka.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X