Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Chorvátsko stiahlo ponuku na nové sídlo Európskej liekovej agentúry

Zagreb.jpg
Záhreb | Foto: Pixabay.com

V súťaži tak aktuálne zostáva už len 17 destinácií, medzi nimi aj Bratislava

Chorvátsko sa nebude uchádzať o nové sídlo Európskej liekovej agentúry (EMA). Rozhodnutie o stiahnutí ponuky oznámilo v pondelok chorvátske ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí iba niekoľko hodín pred zasadnutím predstaviteľov členských štátov EÚ, ktorí budú v Bruseli hlasovať o novej centrále agentúry.

Informáciu priniesol spravodajský portál Total Croatia News.

„Chorvátska republika sa rozhodla stiahnuť ponuku na sídlo EMO… Myslíme si, že proces (rozhodovania o novom sídle) nezaručuje zohľadnenie všetkých kritérií rovnakým spôsobom a že bol ovplyvnený podnetmi od samotnej EMA… Veríme, že základom všetkých budúcich rozhodnutí by mal byť princíp rovnosti všetkých členských štátov, čo okrem iného znamená rovnomernú distribúciu ústredí agentúr a orgánov Európskej únie,“ uviedlo ministerstvo vo vyhlásení.

Záhreb sa páčil viac zamestnancom EMA ako Bratislava

Ministerstvo pripomína, že v internom prieskume EMA sa za presun sídla do Záhrebu vyslovilo iba 20 % jej zamestnancov. Podľa prieskumu, ktorého výsledky unikli do médií, má v porovnaní s Chorvátskom medzi zamestnancami nižšiu podporu iba scenár presťahovania do Bratislavy (14 %), Varšavy (10 %), Bukurešti (8 %) a Sofie (6 %), uviedlo ministerstvo.

V pondelok 20. novembra sa rozhodne o novom sídle Európskej liekovej agentúry (EMA). Predstavitelia členských štátov EÚ okrem toho budú neskôr hlasovať aj o novom sídle bankovej agentúry. Obe inštitúcie sídlia v súčasnosti v Londýne, pre blížiaci sa odchod Veľkej Británie z EÚ sa však musia presťahovať inam.

Bratislava sa uchádza o sídlo EMA, Praha o bankovú agentúru, pričom obe krajiny sa dohodli na vzájomnej podpore svojich ponúk. V súťaži o EMA aktuálne zostáva 17 destinácií, pričom v piatok svoju ponuku stiahla Malta

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Autor SITADátum 20. novembra 2017 13:09
K téme

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X