Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zagreb.jpg
Záhreb | Foto: Pixabay.com
20. novembra 2017 13:09 Farmácia od SITASITA

Chorvátsko stiahlo ponuku na nové sídlo Európskej liekovej agentúry

V súťaži tak aktuálne zostáva už len 17 destinácií, medzi nimi aj Bratislava

Chorvátsko sa nebude uchádzať o nové sídlo Európskej liekovej agentúry (EMA). Rozhodnutie o stiahnutí ponuky oznámilo v pondelok chorvátske ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí iba niekoľko hodín pred zasadnutím predstaviteľov členských štátov EÚ, ktorí budú v Bruseli hlasovať o novej centrále agentúry.

Informáciu priniesol spravodajský portál Total Croatia News.

„Chorvátska republika sa rozhodla stiahnuť ponuku na sídlo EMO… Myslíme si, že proces (rozhodovania o novom sídle) nezaručuje zohľadnenie všetkých kritérií rovnakým spôsobom a že bol ovplyvnený podnetmi od samotnej EMA… Veríme, že základom všetkých budúcich rozhodnutí by mal byť princíp rovnosti všetkých členských štátov, čo okrem iného znamená rovnomernú distribúciu ústredí agentúr a orgánov Európskej únie,“ uviedlo ministerstvo vo vyhlásení.

Záhreb sa páčil viac zamestnancom EMA ako Bratislava

Ministerstvo pripomína, že v internom prieskume EMA sa za presun sídla do Záhrebu vyslovilo iba 20 % jej zamestnancov. Podľa prieskumu, ktorého výsledky unikli do médií, má v porovnaní s Chorvátskom medzi zamestnancami nižšiu podporu iba scenár presťahovania do Bratislavy (14 %), Varšavy (10 %), Bukurešti (8 %) a Sofie (6 %), uviedlo ministerstvo.

V pondelok 20. novembra sa rozhodne o novom sídle Európskej liekovej agentúry (EMA). Predstavitelia členských štátov EÚ okrem toho budú neskôr hlasovať aj o novom sídle bankovej agentúry. Obe inštitúcie sídlia v súčasnosti v Londýne, pre blížiaci sa odchod Veľkej Británie z EÚ sa však musia presťahovať inam.

Bratislava sa uchádza o sídlo EMA, Praha o bankovú agentúru, pričom obe krajiny sa dohodli na vzájomnej podpore svojich ponúk. V súťaži o EMA aktuálne zostáva 17 destinácií, pričom v piatok svoju ponuku stiahla Malta

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X