Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Rontgen_clenok.jpg
Foto: FreeImages.com
23. októbra 2015 9:52 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA

Chirurgia spišskonovoveskej nemocnice má za sebou zmeny

Nemocničné oddelenie rozšírilo rozsah výkonov, pribudli nové ambulancie cievnej chirurgie a športovej traumatológie ramena a kolena

Chirurgické oddelenie nemocnice v Spišskej Novej Vsi rozšírilo rozsah chirurgických výkonov, oproti minulému roku sa počet operačných výkonov v nemocnici zdvojnásobil. Nemocnica poskytovala donedávna len základné chirurgické výkony, vďaka posilneniu tímu, ako aj investíciám do medicínskej techniky došlo k zmenám.

Celkové investície do chirurgického oddelenia si tento rok vyžiadali takmer 60-tisíc eur. „Pacientom zo spišského regiónu chceme poskytovať takmer rovnaký rozsah komplexných chirurgických výkonov ako veľké pracoviská všeobecnej a úrazovej chirurgie. Navyše však ponúkame krátke čakacie lehoty, blízkosť a osobnejší prístup. Už dnes sa na nás môžu ľudia obrátiť s akýmkoľvek chirurgickým problémom,“ uviedol Jaroslav Barla, primár chirurgického oddelenia.

So zmenami na chirurgickom oddelení začala nemocnica v tomto roku. Išlo najmä o strategické investície, vďaka ktorým sa regionálna nemocnica pre pacientov stáva prvou voľbou pri diagnostike a následnej terapii. Po novom nemocnica ponúka pacientom zdravotnú starostlivosť bez čakania.

Rozsahom realizovaných výkonov je dnes spišskonovoveská nemocnica podľa Barlu na úrovni veľkých nemocníc. „Sme pripravení prevziať za pacienta zodpovednosť a zabezpečiť potrebný medicínsky výkon aj v prípade potreby spolupráce s vyšším pracoviskom,“ vysvetlil primár chirurgie.

V rámci noviniek otvorila nemocnica nové ambulancie cievnej chirurgie a športovej traumatológie ramena a kolena. V prvom prípade v nemocnici začali vykonávať operácie kŕčových žíl, v druhom prípade ide o poskytovanie nadštandardnej odbornej starostlivosti pacientom po úraze alebo s ochorením ramenného a kolenného kĺbu, vrátane artroskopických operácií.

„Chirurgické oddelenie zaviedlo moderné operačné metódy, vďaka ktorým sa pacienti po operácii môžu vrátiť do normálneho života už po niekoľkých dňoch. Nové výkony ocenia najmä starší ľudia, pacienti s diagnózou kŕčových žíl alebo aj športovo aktívni jedinci,“ dodala Renáta Šuľáková, námestníčka pre liečebno-preventívnu starostlivosť nemocnice Svet zdravia Spišská Nová Ves.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X