Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Klaun
Foto: SITA / Branislav Bibel
27. decembra 2018 8:51 Ostatné od vZdravotnictve.skSITA

Červený nos Clowndoctors bude rozširovať tím

Nároky na výber profesionálnych zdravotných klaunov sú pomerne vysoké – neočakávajú sa len umelecké predpoklady, ale aj ľudské

V januári plánuje Červený nos rozširovať svoj tím.

Ako agentúru SITA informovala Martina Dobšinská Novomestská z občianskeho združenia ČERVENÝ NOS Clowndoctors, posilu do svojho tímu bude hľadať v regiónoch Bratislava, Banská Bystrica, Nové Zámky a Komárno.

„Nároky na výber profesionálnych zdravotných klaunov sú pomerne vysoké – neočakávajú sa len umelecké predpoklady (hlavne herecké, hudobné), ale aj ľudské. Hovoríme, že empatiu musia mať vyššiu ako ego. V nemocnici či v domove dôchodcov musia vedieť vycítiť situáciu a zvoliť správny prístup pri každom pacientovi,“ informovala Dobšinská Novomestská.

Ako dodala, uchádzač musí mať minimálne 21 rokov.

Pomáhajú deťom aj seniorom

Poslaním občianskeho združenia je prostredníctvom klaunského umenia prinášať radosť a smiech tým, ktorí to potrebujú.

V súčasnosti 61 zdravotných klaunov z Červeného nosa zrealizuje približne 200 klauniád mesačne.

Pravidelne navštevujú hospitalizované deti v 43 nemocniciach a liečebných zariadeniach po celom Slovensku, deti v domácej paliatívnej starostlivosti či v špeciálnych školách, ale aj dospelých pacientov a domovy dôchodcov.

Hlavným cieľom ich návštev na detských oddeleniach nemocníc je podporiť psychickú pohodu detských pacientov a tým prispievať k zlepšeniu ich celkového zdravotného stavu.

Zdravotní klauni sa počas návštev snažia hospitalizované deti odpútať od strachu, napätia a úzkosti spojenej nielen s liečbou, ale aj z neznámeho prostredia.

Ich prácu oceňujú

Výber nových členov do tímu bude vyhlásený v januári a informácie budú na webe www.cervenynos.sk.

V roku 2017 boli zdravotní klauni ocenení za ich aktivity a prínos v oblasti ľudských práv verejnou ochrankyňou ľudských práv.

Titul Absolútna Slovenka roka a Slovenka roka v oblasti Charita získala tento rok predsedníčka združenia MUDr. Katarína Šimovičová. V roku 2019 oslávi združenie 15. výročie svojho vzniku.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X