Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Červený kríž
SITA / AP - Mstyslav Chernov
4. mája 2016 11:08 Ostatné od vZdravotnictve.skSITA

Červený kríž oslavuje a spustil aj zbierku

V uliciach miest a obcí Slovenska možno do 15. mája prispieť do verejnej zbierky na podporu činnosti Slovenského Červeného kríža

Slovenský Červený kríž (SČK) v týchto dňoch oslavuje svoj svetový sviatok. SČK pri tejto príležitosti ocení dobrovoľníkov a zároveň spustil verejnú zbierku na podporu jeho činnosti na Slovensku.

Ako agentúru SITA informovala Silvia Kostelná z SČK, začiatok mája je v 190 krajinách sveta časom osláv Svetového dňa Červeného kríža a Červeného polmesiaca, ktorý pripadá na 8. máj – deň narodenia zakladateľa Červeného kríža Henryho Dunanta.

Pri tejto príležitosti SČK v stredu 4. mája v Primaciálnom paláci v Bratislave ocení tridsiatku dobrovoľníkov, dlhoročných pracovníkov a podporovateľov Slovenského Červeného kríža. Zároveň SČK spustil v pondelok celoslovenskú finančnú zbierku na podporu jeho aktivít.

Verejná zbierka SČK trvá do 15. mája a prispieť na ňu môže každý ľubovoľnou sumou darovanou dobrovoľníkom zbierky do pokladničky.

„Zbierkou chce Slovenský Červený kríž apelovať na celú verejnosť, aby podporila jeho dlhoročnú širokospektrálnu činnosť vo všetkých regiónoch Slovenska. Cieľom zbierky je vyzbierať finančnú podporu na ďalší rozvoj tejto činnosti,“ uvádza sa v tlačovej správe SČK. Verejnú zbierku povolilo Ministerstvo vnútra SR a zbierka je zapísaná v registri zbierok.

Červený kríža a Červený polmesiac pomáha v 190 krajinách sveta. Má 17 miliónov dobrovoľníkov. Viac informácií o aktivitách Slovenského Červeného kríža možno nájsť na jeho webstránke.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X