Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ceny OTC liekov sa na internete výrazne líšia

Foto: FreeImages.com

Ceny voľne predajných liekov sa na internete výrazne líšia. Týka sa to najmä vitamínov a výživových doplnkov. Vyplýva to z výsledkov merania služby Karsa Monitor, ktorá analyzuje ceny tovaru v internetových obchodoch.

Prieskum, ktorý porovnával ceny voľne predajných liekov, ukázal, že rozdiely v cenách zhodných produktov sa líšia u jednotlivých internetových obchodov dokonca o desiatky percent. Najväčší rozptyl cien zaznamenali analytici u liekov na trávenie a na chrípku.

„Je zreteľné, že slovenské e-shopy menej sledujú konkurenciu a následkom toho nie sú pre zákazníka cenovo ľahko čitateľné,“ uviedol riaditeľ spoločnosti Karsa Technologies Michal Ježek.

„Na slovenskom trhu s voľne predajnými liekmi cez internet je zatiaľ malá konkurencia. E-shopy tak nie sú nútené pracovať s cenou, aby prilákali zákazníkov,“ upozornil Ježek.

„Analýza napríklad ukázala, že za sledované dvojmesačné obdobie došlo k zmene ceny u vybraných produktov iba v niekoľko málo prípadoch. Tým sa Slovensko významne líši napríklad od českého trhu, kde je bežnou praxou preceňovať výrobky niekoľkokrát do mesiaca a tieto zmeny využiť pre marketingové účely,“ vysvetlil Ježek.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Dátum 5. októbra 2015 11:08Zdroj vZdravotnictve.sk
K téme ,

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X