Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Foto: FreeImages.com
5. októbra 2015 11:08 Farmácia od vZdravotnictve.skvZdravotnictve.sk

Ceny OTC liekov sa na internete výrazne líšia

Ceny voľne predajných liekov sa na internete výrazne líšia. Týka sa to najmä vitamínov a výživových doplnkov. Vyplýva to z výsledkov merania služby Karsa Monitor, ktorá analyzuje ceny tovaru v internetových obchodoch.

Prieskum, ktorý porovnával ceny voľne predajných liekov, ukázal, že rozdiely v cenách zhodných produktov sa líšia u jednotlivých internetových obchodov dokonca o desiatky percent. Najväčší rozptyl cien zaznamenali analytici u liekov na trávenie a na chrípku.

„Je zreteľné, že slovenské e-shopy menej sledujú konkurenciu a následkom toho nie sú pre zákazníka cenovo ľahko čitateľné,“ uviedol riaditeľ spoločnosti Karsa Technologies Michal Ježek.

„Na slovenskom trhu s voľne predajnými liekmi cez internet je zatiaľ malá konkurencia. E-shopy tak nie sú nútené pracovať s cenou, aby prilákali zákazníkov,“ upozornil Ježek.

„Analýza napríklad ukázala, že za sledované dvojmesačné obdobie došlo k zmene ceny u vybraných produktov iba v niekoľko málo prípadoch. Tým sa Slovensko významne líši napríklad od českého trhu, kde je bežnou praxou preceňovať výrobky niekoľkokrát do mesiaca a tieto zmeny využiť pre marketingové účely,“ vysvetlil Ježek.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X