Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Budova ministerstva
Foto: SITA / Marko Erd
17. októbra 2018 16:25 Zdravotníctvo od vZdravotnictve.skSITA

Centrá integrovanej starostlivosti budú aj v oblastiach krajských miest

MZ v stredu zverejnilo výzvu na predkladanie projektových zámerov

Centrá integrovanej starostlivosti, ktoré majú zlepšiť zdravotnú starostlivosť v regiónoch, budú aj v mestských funkčných oblastiach krajských miest Trnava, Trenčín, Nitra, Žilina, Banská Bystrica, Prešov a Košice a v obciach v ich blízkom okolí.

Informovalo o tom ministerstvo zdravotníctva (MZ) vo svojej tlačovej správe. V stredu zverejnilo výzvu na predkladanie projektových zámerov.

Všetko na jednom mieste

„Na jednom mieste budú združení všeobecní lekári, pediatri a špecialisti, čím sa vytvoria podmienky pre poskytovanie zdravotnej starostlivosti na ešte kvalitnejšej úrovni,“ uviedla ministerka zdravotníctva SR Andrea Kalavská.

MZ v rámci 2. etapy implementácie opatrenia na budovanie centier integrovanej zdravotnej starostlivosti prispieva vyhlásením výzvy na predkladanie projektových zámerov k rozšíreniu podpory budovania centier integrovanej zdravotnej starostlivosti.

A to do mestských funkčných oblastí v rámci udržateľného mestského rozvoja krajských miest s výnimkou Bratislavy.

Na vyhlásenú výzvu bolo vyčlenených 27,9 mil. eur, pričom maximálna výška príspevku na jeden projekt je 900-tisíc eur z Európskeho fondu regionálneho rozvoja.

Finančná spoluúčasť prijímateľov na realizácii projektov predstavuje 5 % z celkových oprávnených výdavkov a príspevok zo štátneho rozpočtu tvorí 10 % z celkových oprávnených výdavkov.

Dvojkolový proces

„Projektové zámery môžu predkladať obce alebo VÚC v spolupráci s poskytovateľmi ambulantnej zdravotnej starostlivosti,“ povedala šéfka rezortu zdravotníctva Andrea Kalavská. Zámery môžu žiadatelia predkladať do 31. decembra 2018, kedy bude výzva uzavretá.

Výzva je realizovaná v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu, v ktorom MZ vystupuje ako sprostredkovateľský orgán a poskytovateľ nenávratného finančného príspevku.

Pri realizácii Centra integrovanej zdravotnej starostlivosti sa uplatňuje dvojkolový proces výberu prostredníctvom výzvy na predkladanie projektových zámerov a následne prostredníctvom výzvy na predkladanie žiadostí o nenávratný finančný príspevok.

Zámerom dvojkolového procesu výberu je minimalizovanie administratívnej náročnosti, personálnych, ako aj finančných výdavkov spojených s vypracovaním projektovej a technickej dokumentácie.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X