Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Budúci šéf rezortu Drucker je pre lekárov prekvapením

Kollar_breza.jpg
Prezident SLK Marian Kollár, predseda SLS Ján Breza. vZdravotnictve.sk

Zástupcovia lekárov sú pripravení podieľať sa na tvorbe programového vyhlásenia vlády. Po vymenovaní nového ministra zdravotníctva ho chcú požiadať o pracovné stretnutie.

Z pohľadu zdravotníckej odbornej verejnosti je prekvapením nominácia súčasného šéfa Slovenskej pošty Tomáša Druckera na post ministra zdravotníctva. Vyhlásil to v utorok na spoločnom brífingu Slovenskej lekárskej komory (SLK) a Slovenskej lekárskej spoločnosti (SLS) prezident SLK Marian Kollár.

„Ak chceme byť úprimní, treba povedať, že sme čakali odborníka priamo z tohto nášho rezortu,“ povedal Kollár novinárom.

Ako podotkol prezident komory, SLK a SLS už pred voľbami poukázali na alarmujúci stav slovenského zdravotníctva a na potrebu, aby rozhodovanie o ďalšom smerovaní bolo v rukách odborníkov.

„V žiadnom prípade nechceme spochybňovať odbornú úroveň pána Druckera viesť Slovenskú poštu. Nemožno si však nevšimnúť absenciu skúseností v zdravotníctve, ktoré by mali byť základným predpokladom spôsobilosti viesť tento najťažší rezort,“ povedal Kollár.

Slovenské zdravotníctvo je podľa neho v súčasnosti v takom stave, že nedokáže občanom poskytnúť to, čo očakávajú. „Pracovné podmienky pre zdravotníckych pracovníkov sa nezlepšujú, naopak, materiálne a technické podmienky zaostávajú prakticky za všetkými štátmi EÚ,“ dodal Kollár.

Prezident SLS Ján Breza opäť pripomenul, že obe organizácie sú pripravené podieľať sa na tvorbe programového vyhlásenia vlády v oblasti zdravotníctva. Po vymenovaní Druckera do funkcie ho chcú obe organizácie požiadať o pracovné stretnutie, na ktorom by diskutovali o vízii slovenského zdravotníctva.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Dátum 22. marca 2016 14:09Zdroj SITA

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...