Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kollar_breza.jpg
Prezident SLK Marian Kollár, predseda SLS Ján Breza. vZdravotnictve.sk
22. marca 2016 14:09 Zdravotníctvo od vZdravotnictve.skSITA

Budúci šéf rezortu Drucker je pre lekárov prekvapením

Zástupcovia lekárov sú pripravení podieľať sa na tvorbe programového vyhlásenia vlády. Po vymenovaní nového ministra zdravotníctva ho chcú požiadať o pracovné stretnutie.

Z pohľadu zdravotníckej odbornej verejnosti je prekvapením nominácia súčasného šéfa Slovenskej pošty Tomáša Druckera na post ministra zdravotníctva. Vyhlásil to v utorok na spoločnom brífingu Slovenskej lekárskej komory (SLK) a Slovenskej lekárskej spoločnosti (SLS) prezident SLK Marian Kollár.

„Ak chceme byť úprimní, treba povedať, že sme čakali odborníka priamo z tohto nášho rezortu,“ povedal Kollár novinárom.

Ako podotkol prezident komory, SLK a SLS už pred voľbami poukázali na alarmujúci stav slovenského zdravotníctva a na potrebu, aby rozhodovanie o ďalšom smerovaní bolo v rukách odborníkov.

„V žiadnom prípade nechceme spochybňovať odbornú úroveň pána Druckera viesť Slovenskú poštu. Nemožno si však nevšimnúť absenciu skúseností v zdravotníctve, ktoré by mali byť základným predpokladom spôsobilosti viesť tento najťažší rezort,“ povedal Kollár.

Slovenské zdravotníctvo je podľa neho v súčasnosti v takom stave, že nedokáže občanom poskytnúť to, čo očakávajú. „Pracovné podmienky pre zdravotníckych pracovníkov sa nezlepšujú, naopak, materiálne a technické podmienky zaostávajú prakticky za všetkými štátmi EÚ,“ dodal Kollár.

Prezident SLS Ján Breza opäť pripomenul, že obe organizácie sú pripravené podieľať sa na tvorbe programového vyhlásenia vlády v oblasti zdravotníctva. Po vymenovaní Druckera do funkcie ho chcú obe organizácie požiadať o pracovné stretnutie, na ktorom by diskutovali o vízii slovenského zdravotníctva.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X