Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Miroslav Kočan
Miroslav Kočan Foto: SITA / Marek Mrviš
7. septembra 2017 12:30 Poisťovníctvo od SITASITA

Boj o poistenca vrcholí, VšZP sa bráni ohováraniu

Sprostredkovatelia šíria o VšZP nepravdy o jej hospodárení či finančnej kondícii, uvádza poisťovňa

Zmeniť zdravotnú poisťovňu možno len do konca septembra. Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) stále zaznamenáva pokusy o nekalý nábor. Ako na štvrtkovej tlačovej besede uviedol generálny riaditeľ poisťovne Miroslav Kočan, lekári i samotní poistenci ju upozorňujú, že sprostredkovatelia šíria o VšZP nepravdy.

Ide napríklad o zavádzajúce informácie o počte zazmluvnených poskytovateľov, výdavkoch na liečbu či neochotou preplácať zdravotnú starostlivosť.

Kočan nekonkretizoval, v ktorých regiónoch či v prospech ktorej konkurenčnej poisťovne sa sprostredkovatelia snažia zobrať VšZP poistencov.

„Ak to prekročí určitú hranicu, dávame podnet na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou,“ povedal Kočan.

Do kampane investovali najmenej

Protikampaň VšZP nechystá, na vyvrátenie jednotlivých tvrdení sprostredkovateľov Kočan využil tlačovú konferenciu. „Do kampane sme investovali najmenej v histórii,“ dodal Kočan.

Poistenec môže zmeniť poisťovňu raz ročne, pričom prihlášku musí odovzdať najneskôr do konca septembra. Prihlášku skontroluje Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou a keď ju odsúhlasí, poistenec sa stane klientom novej poisťovne od 1. januára. Pre tento rok zmenilo poisťovňu 118 887 poistencov, čo predstavuje 2,3 % z celkového počtu poistencov v SR.

VšZP oproti vlaňajšku mala o 8 663 poistencov menej, čo však pri veľkosti jej poistného kmeňa predstavuje stratu len 0,27 %. Celkovo je s 63,08 % podielu na trhu najväčšou slovenskou zdravotnou poisťovňou.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X