Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bezec.jpg
FreeImages.com
29. októbra 2015 12:27 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skvZdravotnictve.sk

Banskobystrická nemocnica má nový prístroj na magnetoterapiu

Oddelenie fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie FNsP F. D. Roosevelta Banská Bystrica získalo pred mesiacom nový prístroj, ktorý umožní kvalitnú magnetoterapeutickú liečbu väčšiemu množstvu pacientov.

Na prístroj získala nemocnica z dotácie Banskobystrického samosprávneho kraja, ktorý prispel na zakúpenie prístroja sumou tritisíc eur. Informovala o tom hovorkyňa nemocnice Ružena Maťašeje.

„Magnetoterapia bola ako liečebná metóda doteraz na OFBLR využívaná, avšak prístroje už boli zastarané a poruchové. Potrebovali sme nový prístroj, ktorým by sme mohli odliečiť aj väčší počet pacientov naraz. Výhodou magnetoterapie je, že sa môže aplikovať aj pacientom s kovovými implantátmi a pacient sa  nemusí vyzliekať. Nový prístroj na magnetoterapiu je využiteľný pre štyroch pacientov naraz s rôznymi diagnózami. Šesť rôznych aplikátorov umožňuje účinnejšie cielenie terapie v závislosti od lokalizácie ochorenia,“ približuje výhody primárka oddelenia Gabriela Majeríková.

Magnetoterapia využíva liečebné účinky nízkofrekvenčného pulzného magnetického poľa na uvoľnenie stuhnutých svalov, pôsobí proti opuchom, zápalom, bolestiam a má regeneračný efekt. Podporuje vpravovanie iónov vápnika do buniek čím urýchľuje hojenie kostí.

Magnetoterapia má široké terapeutické využitie pri liečbe bolestí, porúch pohybového systému, poúrazových stavov, ale aj pri ochoreniach nervového systému  ako je sclerosis multiplex. Veľmi dobré účinky sú pozorované pri liečbe osteoporózy , kde je magnetoterapia aplikovaná ako podporná liečba.  Výhodou magnetoterapie je aj to, že nedochádza k prehrievaniu osteosyntetického materiálu, teda môže byť indikovaná aj pacientom, ktorý majú napríklad umelú kĺbovú náhradu.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X