Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nový operačný stôl - Nemocnica Bánovce
Vedúca operačných sál Janetta Zárubová Agel
11. marca 2016 14:10 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skvZdravotnictve.sk

Bánovská nemocnica zmodernizovala operačné sály

Operačné sály Nemocnice Bánovce – 3. súkromnej nemocnice, ktorú manažérsky riadi skupina AGEL, sa zmodernizovali. Pribudol nový operačný stôl a elektrokoagulátor, ktorý sa používa na zastavenie krvácania pri chirurgických zákrokoch. Ako informovala v piatok spoločnosť, investícia stála nemocnicu viac ako 30 tisíc eur.

Novokúpený operačný stôl slúži na polohovanie a zároveň fixáciu pacienta pri operačnom výkone. Umožňuje lepšie nastavenie požadovanej polohy pre rôzne operačné výkony. Jeho najväčšou výhodou je, že počas zákroku možno bezpečne meniť polohu, presne podľa požiadaviek operatéra.

„Stôl umožňuje rozšíriť paletu výkonov a operatérovi pri náročnejších výkonoch zaisťuje oveľa vyšší komfort, potrebný na precízny výkon operácie. Nové vybavenie má pre nás a našu zdravotnú starostlivosť veľký kvalitatívny význam,“ uviedla Mina Bobocká, riaditeľka nemocnice.

Ide o mobilný,  univerzálny operačný stôl na kolieskach, na elektromechanický pohon s modulárnou operačnou doskou. Jeho súčasť tvorí príslušenstvo, ako sú podpery, popruhy,  anestéziologická hrazda, držiaky a bočnice.

Jednotlivé časti stola sú pokryté čalúnenými vankúšmi „Nový operačný stôl budeme využívať vo všetkých operačných odboroch ako sú chirurgia, gynekológia, ortopédia, traumatológia, urológia, cievna chirurgia a plastická chirurgia,“ doplnila riaditeľka.

Pozitívny dopad na prácu na operačných sálach má mať aj nový elektrokoagulátor. „Tento špičkový  elektrochirurgický systém je ovládaný dotykovou obrazovkou a používa sa na zastavenie krvácania pri chirurgických zákrokoch. Jeho základnými funkciami sú rezanie a koagulovanie. Prístroj pracuje s vhodne tvarovaným priebehom elektrického prúdu, poprípade jeho tepelnými účinkami,“ vyvetlil vedúci lekár na oddelení jednodňovej zdravotnej starostlivosti Michal Jurák.

Nový elektrokoagulátor sa bude taktiež využívať vo všetkých operačných odboroch ako sú chirurgia, gynekológia, ortopédia, traumatológia, urológia, cievna chirurgia a plastická chirurgia.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X